مرکز تلفن تحت شبکه

مرکز تلفن تحت شبکه

ما در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از سرویس های فوق العاده که مرکز تلفن تحت شبکه نامیده می شود، آشنا نماییم و همچنین درمورد انواع این مراکز تلفن تحت شبکه و ویژگی های فوق العاده هرکدام صحبت کنیم تا تمامی ابهامات موجود در ذهن شما را در باره این سرویس رفع کنیم.

مرکز تلفن تحت شبکه چیست؟

مرکز تلفن تحت شبکه یک سیستم مرکزی است که با استفاده از پروتکل های اینترنتی بین کاربران یک شبکه تلفن مکالمه برقرار می کند. این سیستم یک راه حل بسیار مناسب برای مشاغلی است که کارکنان شرکت با تلفن زیاد سر و کار دارند.

برای درک بهتر این موضوع، بیایید یک مثال بزنیم. قطعا تا کنون برای شما نیز پیش آمده با شرکتی تلفن گرفته اید که اغلب یک خانم با صدای ضبط شده پاسخ می دهد تا شما را راهنمایی کند تا با قسمت مورد نظر شرکت تلفن بگیرید.

به عنوان مثال، عبارت "برای تلفن با واحد مالی شماره 2 یا تلفن با واحد پشتیبانی شماره 3" را وارد کنید تا تلفن شما به طور خودکار به همان واحد متصل شود.

این اساساً مفهوم مرکز تلفن است که برای ارتباط بهتر شما با شرکت طراحی شده است. اکنون قصد داریم به معرفی انواع مرکز تلفتن تحت شبکه بپردازیم و به ویژگی های هرکدام از مراکز تلفن تحت شبکه اشاره کنیم:

انواع مرکز تلفن تحت شبکه

مراکز تلفن تحت شبکه انواع مختلفی دارند که هرکدام ویژگی خاص خود را دارا هستند، در ادامه با انواع این سرویس آشنا خواهیم شد و هر یک را جداگانه توضیح خواهیم داد:

  • ابری

  • نرم افزاری

  • سخت افزاری

  • ظرفیت ثابت

  • ماژولار

ابری

در مرکز تلفن تحت شبکه ابری که مبتنی بر فناوری رایانش ابری است، به جای ذخیره داده ها در رایانه یا سخت افزار دیگر، تمام اطلاعات در یک پلت فرم ابری ذخیره می شود.

ایجاد مرکز تلفن تحت شبکه ابری، آنلاین و با قیمت پایین، خدمات و ظرفیت مورد نظر را انتخاب کرده و می توانید تا زمانی که به آن نیاز داردید از آنها استفاده کنید.

نرم افزاری

با نصب نرم افزاری مانند نرم افزار منبع باز Asterisk بر روی سرور مرکز تلفن فیزیکی، می توان مرکز تلفن تحت شبکه را در شبکه راه اندازی کرد.

سخت افزاری

امکانات اولیه این سیستم های تلفن معمولاً رایگان است و در صورت نیاز به استفاده از ویژگی های تخصصی و خاص، باید ماژول های مورد نیاز برای ایجاد مرکز تلفن تحت شبکه را خریداری کنید.

راه اندازی مبادلات تلفنی شبکه (IPPBX) از نوع سخت افزاری به دو صورت با ظرفیت ثابت و ماژولار امکان پذیر است:

ظرفیت ثابت

این مراکز تلفن VIP دارای ظرفیت خاصی در تعداد کاربران، تلفن های همزمان، و ثابت هستند و امکان ارتقا وجود ندارد.

ماژولار

با انتخاب این مدل PBX در شبکه، کاربر می تواند هر تعداد ماژول را تهیه و بر اساس نیاز سازمان و مجموعه آن بر روی دستگاه PBX نصب کند.

بنابراین، علاوه بر صرفه جویی در هزینه، در صورت لزوم افزایش ظرفیت، تنها لازم است ماژول مربوطه را با هزینه کم تهیه و نصب کنید. 

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


[ پنج شنبه 25 شهريور 1400 ] [ 17:33 ] [ حسین ]
[ ]