تکنولوژی بازسازی سینه بعد از سرطان سینه

بسیاری از زنانی که تحت جراحی ماستکتومی – جراحی برای برداشتن کل سینه برای درمان یا پیشگیری از سرطان سینه – می توانند از تکنولوژی بازسازی سینه بعد از سرطان سینه با پروتز سینه، برای بازسازی پستان از دست رفته خود اقدام نمایند.

زنانی که تصمیم می گیرند سینه از دست رفته خود را بازسازی نمایند، گزینه های متعددی را در اختیار دارند. سینه ها با استفاده از پروتز ها ( سالین یا سیلیکون ) قابل بازسازی می باشند. همچنین می توان آنها را با استفاده از بافت خودی ( یعنی بافت گرفته شده از جای دیگری از بدن )، بازسازی نمود. برخی اوقات، هر دو تکنیک استفاده از ایمپلنت و بافت خودی، برای بازسازی سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 جراحی برای بازسازی سینه ها را می توان در زمان ماستکتومی ( که بازسازی فوری نامیده می شود )، انجام داده یا بعد از بهبود یافتن برش های ماستکتومی و تکمیل درمان سرطان سینه ( که بازسازی تاخیری نامیده می شود) به انجام رساند. بازسازی تاخیری می تواند ماه ها یا حتی سال ها بعد از ماستکتومی انجام گیرد.

در مرحله نهایی بازسازی سینه، هاله و نوک سینه در صورت حفظ نشدن در طول ماستکتومی، در سینه بازسازی شده خلق می شود.

گاهی اوقات جراحی بازسازی سینه شامل جراحی بر روی سینه دیگر، با هدف یک اندازه و یک شکل نمودن هر دو سینه می باشد.

پروتز سینه

 

با توجه به گسترده بودن این روند جراحی، سوالات بسیاری وجود دارد که باید قبل از پا گذاشتن به مرحله اقدام، به پاسخ صحیح آنها دست پیدا کنید. داشتن اطلاعات هرچه جامع تر در این خصوص، می تواند ضریب موفقیت شما را در این مسیر بالاتر ببرد. شاید این نگرانی در شما ایجاد شود که با توجه به حساس بودن این روند، چگونه می توانید از یک منبع معتبر که تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد، بهره مند شوید. پاسخ سوال شما، نزد ما است. تیم راز جراحی با به کار بستن تلاش خود در مسیر جمع آوری یک پکیج کامل و جامع از اطلاعات مورد نیاز در این زمینه، دغدغه شما را در این خصوص رفع کرده و مسیر را برای شما هموار نموده است. اکنون با مطالعه این مقاله که در قالب طرح سوال و پاسخ هریک از این سوالات به صورت جامع و مجزا، تدوین شده است، در انتهای مقاله هیچ سوال بدون پاسخی در ذهن شما وجود نخواهد داشت.

جراح چگونه پروتز ها را برای بازسازی سینه زنان مورد استفاده قرار می دهد؟

ایمپلنت ها در زیر پوست یا ماهیچه قفسه سینه بعد از ماستکتومی قرار داده می شوند. بیشتر ماستکتومی ها با استفاده از تکنیکی به نام اسکین- اسپارینگ انجام می شوند که در آن، بخش عمده پوست سینه برای استفاده در بازسازی سینه، حفظ می شود.

پروتز سینه معمولاً به عنوان بخشی از یک روند دو مرحله ای، در محل مناسب قرار داده می شوند.

در مرحله نخست، جراح ابزاری به نام بازکننده یا گشاد کننده بافت را در زیر پوست باقی مانده بعد از جراحی ماستکتومی، یا در زیر ماهیچه قفسه سینه قرار می دهد. این گشاد کننده به آرامی با سالین ( محلول آب و نمک ) در طول ویزیت های دوره ای بعد از جراحی، پر می شود.

در مرحله دوم، بعد از به آرامش و تسکین رسیدن بافت قفسه سینه و بهبود یافتن آن به میزان کافی، ابزار گشاد کننده برداشته شده و ایمپلنت به جای آن قرار داده می شود.

بافت قفسه سینه معمولاً دو تا شش ماه بعد از ماستکتومی برای جایگذاری ایمپلنت، آماده می باشد.

در برخی موارد، ایمپلنت را می توان در طول همان جراحی ماستکتومی، در سینه قرار داد. در این حالت، به استفاده از گشاد کننده بافت برای آماده نمودن سینه جهت جایگذاری ایمپلنت، مورد نیاز نمی باشد.

جراحان به میزان رو به رشدی، در حال استفاده از ماده ای به نام ماتریس پوستی غیر یاخته ای بعنوان نوعی اسلینگ برای پشتیبانی از گشاد کننده بافت و ایمپلنت ها می باشند. ماتریس پوستی غیر یاخته ای، یک نوع توری یا شبکه می باشد که از پوست انسان یا خوک ساخته شده است. این پوست برای از بین بردن کلیه سلول ها و حذف خطرات برگشت و عفونت، استریل و فرآوری شده است.

 

بازسازی سینه با پروتز سینه

عوارض جانبی احتمالی

 • عفونت
 • تجمع مایعات شفاف که باعث ایجاد توده یا برآمدگی ( سروما ) در سینه بازسازی شده می شود.
 • تشکیل استخر خون ( هماتوم ) در سینه بازسازی شده
 • تشکیل لخته خون
 • شکستگی ایمپلنت
 • ترکیدگی ایمپلنت ( ایمپلنت می شکند و سالین یا سیلیکون در بافت اطراف نشت می کند )
 • چاقی، دیابت و سیگار کشیدن، خطر نرخ بروز مشکلات و عوارض جانبی را افزایش می دهد
 • خطر افزایش یافته توسعه شکل نادری از سرطان سیستم ایمنی به نام آناپلاستیک لیمفوم سلولی بزرگ

ملاحظات دیگر:

 • استفاده از پروتز، برای بیمارانی که قبلاً تحت پرتو درمانی درقفسه سینه قرار گرفته اند، گزینه مناسبی محسوب نمی شود.
 • برای زنان دارای سینه های بسیار بزرگ کفایت نمی کند.
 • در تمام طول عمر، ماندگار نمی باشد. هر قدر مدت قرار داشتن ایمپلنت در بدن زنان بیشتر باشد، احتمال بروز مشکلات و نیاز به خارج نمودن یا تعویض آنها نیز بیشتر خواهد بود.
 • ایمپلنت های سیلیکون در زمان لمس کردن، در مقایسه با ایمپلنت های سالین، طبیعی تر به نظر می رسند.
 • سازمان غذا و دارو توصیه می کند که زنان دارای ایمپلنت های سیلیکون تحت غربالگری دوره ای MRI بمنظور شناسایی ترکیدگی بی صدا ایمپلنت های خود قرار گیرند.

چه فاکتورهایی بر روی انتخاب روش بازسازی سینه تاثیر می گذارد؟

فاکتورهای متعددی می تواند نوع جراحی بازسازی سینه انتخاب شده از سوی زنان را تحت تاثیر قرار دهد. این فاکتورها شامل اندازه و شکل سینه نیازمند به بازسازی، سن زن، و سلامت او، سابقه جراحی های قبلی او، فاکتورهای خطر جراحی از قبیل سابقه ایتعمال سیگار و چاقی، و موجود بودن بافت خودی و موقعیت تومور در سینه، می باشند. زنانی که دارای سابقه جراحی شکم می باشند، داوطلب خوبی برای برداشت فلپ از ناحیه شکم نمی باشند.

جراحان چگونه از بافت بدن خود زن برای بازسازی سینه استفاده می کنند؟

در بازسازی بافت خودی، یک قطعه بافت حاوی پوست، چربی، رگ های خونی و گاهی اوقات ماهیچه از جای دیگری از بدن زن گرفته شده و برای بازسازی سینه مورد استفاده قرار می گیرد. این تکه بافت، فلپ نامیده می شود.

محل های مختلفی در بدن می تواند فلپ ها را برای بازسازی سینه، تهیه نماید. فلپ های استفاده شده برای بازسازی سینه، اغلب از شکم یا کمر گرفته می شوند. البته می توان آنها را از ران ها یا باسن نیز تهیه نمود.

بر حسب منبع تهیه، فلپ ها در دو نوع آزاد و پایه دار، موجود می باشند.

در فلپ های پایه دار، بافت و رگ های خونی متصل به آن، با یکدیگر از بدن به ناحیه سینه انتقال داده می شوند. از آنجایی که منبع خون بافت برای بازسازی، دست نخورده باقی می ماند، متصل نمودن رگ های خونی در این تکنیک، مورد نیاز نمی باشد.

در فلپ های آزاد، بافت از منبع خون جدا می شود. این بافت در زمان انتقال به سینه، باید با استفاده از یک تکنیک به نام میکروسرجری، به عروق خونی جدید در ناحیه سینه متصل شود. به این ترتیب، یک منبع خون برای سینه بازسازی شده، فراهم می شود.

 منبع: تکنولوژی بازسازی سینه بعد از سرطان سینه

 


[ پنج شنبه 8 مهر 1400 ] [ 16:23 ] [ حسین ]
[ ]

خرید دستگاه و وسایل شهربازی سرپوشیده از شرکت

برای خرید و لیست قیمت دستگاه و وسایل شهربازی سرپوشیده نیاز دارید، مطالبی را در ابتدای امر بدانید، شرکت پیشگامان بازی سازان رابین تک در این قسمت شما دوستان را که می خواهید در زمینه خرید وسایل شهربازی سرپوشیده سرمایه گذاری نمایید به طور کامل راهنمایی نماید.

وسایل و تجهیزات شهربازی:

هنگام خرید دستگاه شهربازی مهم ترین نکته توجه به استانداردهای لازم دستگاه مربوطه است. در دنیای مدرن امروز تفریحات بچه ها و حتی بزرگ سالان نسبت به گذشته تغییر کرده است. در سال های اخیر شهربازی های سرپوشیده طرفداران زیادی پیدا کرده است. سرمایه گذاری در زمینه شهربازی سرپوشیده، یکی از سرمایه گذاری های پر سود تلقی می شود.  ممکن است جلب مشتری به شهربازی تازه احداث شده زمان بر باشد. این امر سبب دیر بازده بودن سرمایه برگشتی است ولی به هر حال سود زیادی نصیب صاحبان چنین مشاغلی خواهد شد. یکی از مشکلات موجود در سه سال اخیر ویروس کروناست که سبب شده است حضور مردم در اجتماعات کاهش پیدا کند. و این موضوع به خودی خود تا اندازه ای به تفریحات عمومی لطمه وارد کرده است. نه تنها شهربازی ها بلکه استخر ها و سالن های ورزشی نیز رونق خود را از دست داده اند.

دستگاه های موجود در شهربازی محدود به کودکان نمی شوند.

در هنگام خرید وسایل شهربازی می توانید با توجه به یک مشاوره عالی عمل نمایید. شرکت پیشگامان بازی سازان رابین تک با سال ها تجربه در زمینه فروش دستگاه شهربازی در خدمت شما عزیزان می باشد. تمامی افراد حتی بزرگسالان میل و اشتیاق زیادی در استفاده از این دستگاه ها جهت سرگرمی ، پر کردن اوقات فراغت خود وتخلیه هیجانات استفاده می کنند. در دنیای امروز با توجه به پیشرفت شگرف در تمامی علوم، مهندسان نیز در طراحی وسایل شهربازی  بسیار موفق عمل کرده و تجهیزات متنوعی روانه بازار کرده اند. انتخاب تجهیزات شهربازی نیازمند بررسی 2 مورد زیر می باشد.

 1. منطقه جغرافیایی و لوکیشن مورد نظر
 2. بررسی جنبه های فرهنگی و جغرافیایی آن منطقه

قیمت وسایل شهربازی سرپوشیده دست دوم

برای دریافت لیست قیمت وسایل شهربازی سرپوشیده دست دوم از شرکت پیشگامان بازی سازان با شماره 09113116744 تماس حاصل فرمائید.

خرید وسایل شهربازی دست دوم

ممکن است برخی از مراکز تفریحی با توجیه به بودجه ای که دارند، خرید تجهیزات نو شهربازی برای آن ها توجیه اقتصادی نداشته باشد. در این صورت به فکر دستگاه های شهربازی کارکرده بیفتند. البته شرکت پیشگامان این راه را پیشنهاد نمی کند و تمایل دارد حتی الامکان از وسایل نو استفاده شود. ولی چنانچه قصد خرید این نوع دستگاه ها را دارید می توانید جهت مشاوره با کارشناسان فروش وسایل شهربازی تماس حاصل نمایید.


[ پنج شنبه 1 مهر 1400 ] [ 17:15 ] [ حسین ]
[ ]

نهال گردو پیوندی چیست؟ (راهنمای خرید)

شاید اگر در حوزه ی کشاورزی و باغداری، فعالیتی داشته باشید، برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که نهال گردو پیوندی، به چه معنا می باشد و چرا امروزه علاقه ی خریداران نهال گردو، به آن شدت یافته است.

ما در این مقاله به کمک نهالستان آریا نهال؛ به برسی نهال گردو پیوندی پرداخته و مهم ترین ارقام آن را معرفی خواهیم کرد. پس لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

چرا خرید نهال گردو پیوندی به نسبت سال گذشته دو برابر شده است:

نهال گردو، پرورش دلار بر روی شاخه های سبز می باشد. این جمله به ارزش بالای سود درخت گردو پیوندی اشاره دارد. بهترین نهال گردو قطعا شما را بهترین محصول گردوی برداشتی تان نزدیک تر می کند. همانطور که گفته شد، انتخاب بهترین نهال گردو از بین انواع اقلام نهال گردو کاملا بستگی به شرایط شما دارد.

 این به آن معناست که در هر منطقه از آب و هوای ایران، یک رقم را می توان جهت خریدبهترین نهال گردو نام برد. خرید نهال گردو مثل دلار سود دارد، پس در ادامه به کمک آریا نهال، به معرفی بهترین رقم های گردوی پیوندی می پردازیم.

تعریف نهال گردو پیوندی:

شاید از اسم پیوند، به یاد انواع عضو پیوند افتاده باشید که در مورد درختان هم به همین معنا می باشد. نهال هایی که از ابتدا از بذر، کاشت و پرورش داده می شوند، به نهال های بذری معروف می باشند.

نهال های گردو پیوندی، به علت آنکه با یک تکه چوب که میتواند پایه ی بسیار خوب و با کیفیتی باشد، از رقم های عادی تبدیل به رقم های بسیار تجاری و پرسود شود.

پیوند نهال گردو معمولا به چه صورت انجام می شود:

پیوند های درختان گردو از انواع روش های مختلفی تبعیت می کند.از رایج ترین و بهترین پیوند های گردو می توان به:

 1. پیوند وصله ای گردو

 2. پیوند شکمی نهال گردو

 3. پیوند امگا 

 4. و در انتها پیوند اسکنه ی درخت گردو اشاره کرد.

مزایای خرید نهال گردو پیوندی نسبت به گردو بذری:

نهال گردو بذری معمولا باردهی ثابتی ندارد، یعنی در یک سال ممکن است باردهی مناسب و در سال دیگر همان درخت گردو، باردهی کمی داشته باشد، از همین جهت است که بسیاری باغداران را سردرگم می کند که نکند گیاه گردو دچار بیماری شده باشد، اما در بسیاری از موارد متوجه ی پایه بذری بودن آن نهال درخت گردو، می شویم.

مورد بعدی مقدار باردهی درخت گردو می باشد. در درختان گردو پیوندی، باردهی حداقل دو تا سه برابر نهال های پایه بذری می باشد، همچنین نهال های گردو پیوندی، به هیچ عنوان تغییر جنسیت نمی دهند که از همین جهت مقدار باردهی آنان به طور حفظ خواهد شد.

مهندسین آریا نهال هم با بیش از 30 سال تجربه در زمینه ی باغداری، کشاورزی و تحقیقات علمی، آماده ی رساندن بهترین نهال ها به شما عزیزان هستیم. همچنین امیدواریم از لیست نهال ؛ ما به خوبی دیدن نمایید ، زیرا ارقام نهالی که در این لیست موجود می باشد ، با کمترین قیمت نهال ، مهیا شده اند تا بتوانیم سهمی کوچک در جهت سود آوری .بزرگ برای شما فراهم سازیم 

مشاهده ی لیست خرید نهال میوه:

انواعبهترین نهال میوه را در لینک بالا می توانید مشاهده نمایید.

ارقام محبوب گردو پیوندی چه می باشد:

از بهترین نهال گردو پیوندی، می توان به رقم هایی هم ایرانی و هم خارجی اشاره داشت. نهال هایی جز بهترین رقم های گردو محسوب می شوند که باردهی و عمکلرد مناسبی در سال های طولانی داشته باشند.

انواع نهال گردو پیوندی-min

نهال گردو چندلر پیوندی:

این نهال گردو چندلر پیوندی؛ یکی از بهترین رقم های معروف در سراسر دنیا می باشد که باردهی فوق العاده از خود به نمایش می گذارد. آب و هوا یا اصطلاحا ارتفاع از سطح دریایی که این نهال گردو طلب می کند، در حدود 700 الی 1500 متری از سطح دریا می باشد.

نهال گردو فرنور پیوندی:

نهال گردو فرنور پیوندی؛ از نظر اصالت به کشور فرانسه بر می گردد. این نوع گردو را با مقاومت بسیار بالا به سرما می شناسند. این گیاه معمولاً فصل بهار را برای جوانه زدن انتخاب می کند. از ارقام بسیار مقاوم گردو بوده است که در ارتفاعاتی از 1800 تا 2400 متر توصیه می گردد احداث باغ گردو صورت پذیرد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر پیوندی:

نهال گردو ژنوتیپبرتر آریا؛ یکی از گردوهای بومی ایران می باشد که طی اصلاحات ژنتیکی که به روی آن صورت گرفته است توانسته در چند سال اخیر بازار بسیار زیادی را جذب خود نماید. این گردو مناسب مناطق نسبتا گرمسیر تا معتدل می باشد و  معمولا با گذشت 6 الی 8 سال پس از کاشت به باردهی اقتصادی می رسد. قیمت نهال گردو این رقم هم به نسبت ارقام دیگر، مناسب تر می باشد.

سخن پایانی در رابطه با خرید نهال گردو پیوندی:

انتخاب نهالستانی معتبر و مطمئن جهت خرید نهال گردو مانند نهالستان آریا نهال، بسیار مهم می باشد زیرا پس از فروش نهال گردو؛ خدماتی مانند ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصالت نهال، اهمیت زیادی پیدا می کند. 

نهالستان آریا نهال بزرگترین مرکز تولید کننده و عرضه کننده ی انواع ارقام نهال جهت کاشت و پرورش فضای سبز در ایران و خاورمیانه / مشاوره جهت احداث باغ را می توانید از مجموعه خدمات این نهالستان انتظار داشته باشید.

وب سایت: ariyanahal.ir

پست الکترونیک: info@ariyanahal.ir

شماره تماس ها:  ۰۹۱۴۳۳۳۶۰۲۴ / ۰۹۱۹۴۰۸۹۲۳۲ مهندس حسین زاده

آدرس: آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ولیعصر، نرسیده به پلیس راه، روبروی نیروگاه برق

 


[ جمعه 26 شهريور 1400 ] [ 2:40 ] [ حسین ]
[ ]

مرکز تلفن تحت شبکه

ما در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از سرویس های فوق العاده که مرکز تلفن تحت شبکه نامیده می شود، آشنا نماییم و همچنین درمورد انواع این مراکز تلفن تحت شبکه و ویژگی های فوق العاده هرکدام صحبت کنیم تا تمامی ابهامات موجود در ذهن شما را در باره این سرویس رفع کنیم.

مرکز تلفن تحت شبکه چیست؟

مرکز تلفن تحت شبکه یک سیستم مرکزی است که با استفاده از پروتکل های اینترنتی بین کاربران یک شبکه تلفن مکالمه برقرار می کند. این سیستم یک راه حل بسیار مناسب برای مشاغلی است که کارکنان شرکت با تلفن زیاد سر و کار دارند.

برای درک بهتر این موضوع، بیایید یک مثال بزنیم. قطعا تا کنون برای شما نیز پیش آمده با شرکتی تلفن گرفته اید که اغلب یک خانم با صدای ضبط شده پاسخ می دهد تا شما را راهنمایی کند تا با قسمت مورد نظر شرکت تلفن بگیرید.

به عنوان مثال، عبارت "برای تلفن با واحد مالی شماره 2 یا تلفن با واحد پشتیبانی شماره 3" را وارد کنید تا تلفن شما به طور خودکار به همان واحد متصل شود.

این اساساً مفهوم مرکز تلفن است که برای ارتباط بهتر شما با شرکت طراحی شده است. اکنون قصد داریم به معرفی انواع مرکز تلفتن تحت شبکه بپردازیم و به ویژگی های هرکدام از مراکز تلفن تحت شبکه اشاره کنیم:

انواع مرکز تلفن تحت شبکه

مراکز تلفن تحت شبکه انواع مختلفی دارند که هرکدام ویژگی خاص خود را دارا هستند، در ادامه با انواع این سرویس آشنا خواهیم شد و هر یک را جداگانه توضیح خواهیم داد:

 • ابری

 • نرم افزاری

 • سخت افزاری

 • ظرفیت ثابت

 • ماژولار

ابری

در مرکز تلفن تحت شبکه ابری که مبتنی بر فناوری رایانش ابری است، به جای ذخیره داده ها در رایانه یا سخت افزار دیگر، تمام اطلاعات در یک پلت فرم ابری ذخیره می شود.

ایجاد مرکز تلفن تحت شبکه ابری، آنلاین و با قیمت پایین، خدمات و ظرفیت مورد نظر را انتخاب کرده و می توانید تا زمانی که به آن نیاز داردید از آنها استفاده کنید.

نرم افزاری

با نصب نرم افزاری مانند نرم افزار منبع باز Asterisk بر روی سرور مرکز تلفن فیزیکی، می توان مرکز تلفن تحت شبکه را در شبکه راه اندازی کرد.

سخت افزاری

امکانات اولیه این سیستم های تلفن معمولاً رایگان است و در صورت نیاز به استفاده از ویژگی های تخصصی و خاص، باید ماژول های مورد نیاز برای ایجاد مرکز تلفن تحت شبکه را خریداری کنید.

راه اندازی مبادلات تلفنی شبکه (IPPBX) از نوع سخت افزاری به دو صورت با ظرفیت ثابت و ماژولار امکان پذیر است:

ظرفیت ثابت

این مراکز تلفن VIP دارای ظرفیت خاصی در تعداد کاربران، تلفن های همزمان، و ثابت هستند و امکان ارتقا وجود ندارد.

ماژولار

با انتخاب این مدل PBX در شبکه، کاربر می تواند هر تعداد ماژول را تهیه و بر اساس نیاز سازمان و مجموعه آن بر روی دستگاه PBX نصب کند.

بنابراین، علاوه بر صرفه جویی در هزینه، در صورت لزوم افزایش ظرفیت، تنها لازم است ماژول مربوطه را با هزینه کم تهیه و نصب کنید. 

 


[ پنج شنبه 25 شهريور 1400 ] [ 17:33 ] [ حسین ]
[ ]

طرز تهیه میلک شیک وانیلی

میلک شیک یک میان وعده بسیار خوشمزه است که معمولا از ترکیب بستنی و شیر و یک طعم‌دهنده به دلخواه فرد درست میشود، و طرفداران زیادی دارد؛ به خصوص در بین بچه‌ها و بزرگسالانی که عاشق بستنی هستند! بعضی از افراد معتقدند که میلک شیک وانیلی کمی ساده و خسته‌کننده است؛ اما لزومی ندارید که اینطور باشد. اگر میلک شیک وانیلی را به روش صحیح درست کنیم، میتوانیم از طعم ساده و در عین حال لذتبخش آن لذت ببریم. در مقاله امروز قصد داریم شما را با طرز تهیه میلک شیک وانیلی آشنا کنیم. با ما همراه باشید!

مدت زمان مورد نیاز برای آماده کردن میلک شیک وانیلی: 7 دقیقه

مقدار کالری هر وعده میلک شیک وانیلی: 257 کیلو کالری

 

مواد لازم برای درست کردن میلک شیک وانیلی

شما میتوانید با این مقدار مواد اولیه، 1 الی 2 لیوان میلک شیک وانیلی درست کنید:

 1. یک و یک دوم فنجان بستنی وانیلی خوشمزه و باکیفیت (تقریبا معادل 3 اسکوپ بستنی که کمی نرم شده باشد). به یاد داشته باشید که یک بستنی وانیلی ارزان قیمت و بی‌کیفیت میتواند طعم نهایی میلک شیک شما را خراب کند.
 2. یک و یک دوم دانه وانیل طبیعی، یا 1 قاشق چایخوری عصاره وانیل طبیعی. استفاده کردن از وانیل طبیعی باعث میشود که میلک شیک شما واقعا عطر و طعم لذتبخش وانیل را داشته باشد. 
 3. یک دوم تا سه چهارم فنجان شیر. مقدار چربی شیر به سلیقه شما بستگی دارد. علاوه بر این، اگر دوست دارید بافت میلک شیک غلیظ باشد از یک دوم فنجان شیر استفاده کنید، اگر هم دوست دارید بافت میلک شیک رقیق باشد از سه چهارم فنجان شیر استفاده کنید.
 4. خامه قنادی به مقدار لازم، برای تزئین روی میلک شیک

 

مراحل درست کردن میلک شیک وانیلی

مرحله اول: داخل یک دستگاه مخلوط‌کن، بستنی و شیر و عصاره یا دانه وانیل را خوب با هم مخلوط کنید. اگر دوست داشته باشید، میتوانید چند تکه موز هم داخل مواد میلک شیک بریزید و میکس کنید. 

مرحله دوم: میلک شیک وانیلی را داخل یک لیوان بلند مخصوص میلک شیک بریزید، روی آن را با خامه قنادی تزئین کرده و نوش جان کنید.

 

آیا میتوانیم بدون دستگاه مخلوط‌کن، میلک شیک وانیلی درست کنیم؟

بله، قطعا. کافیست بستنی را برای مدت 15 الی 30 ثانیه داخل مایکروویو قرار بدهید تا کمی نرم بشود؛ اما کاملا ذوب نشود. سپس آن را داخل یک شیشه درب‌دار بریزید، شیر و عصاره یا دانه وانیل را به آن اضافه کنید و درب شیشه را محکم ببندید. حالا شیشه را سریع تکان بدهید تا مواد به خوبی با هم مخلوط بشوند. به همین سادگی، میلک شیک وانیلی شما آماده است! 

 

منبع: طرز تهیه میلک شیک وانیلی


[ چهار شنبه 24 شهريور 1400 ] [ 16:52 ] [ حسین ]
[ ]

طرز تهیه میلک شیک موز

میلک شیک موز یکی از انواع تابستانی و پرطرفدار میلک شیک است که تنها به 2 دقیقه زمان نیاز دارد و با استفاده از سه ماده اولیه درست میشود: بستنی وانیلی، موز و شیر. شما میتوانید میلک شیک موز را هم با بستنی درست کنید، هم بدون بستنی. در مقاله امروز قصد داریم شما را با طرز تهیه میلک شیک موز آشنا کنیم. با ما همراه باشید!

C:\Users\G10\Desktop\banana-milkshake-40b-683x1024.jpg

جدول ارزش غذایی 2 وعده میلک شیک موز

کالری: 633 کیلو کالری

چربی کل: 35 گرم، یعنی معادل 45 درصد

کلسترول: 197.5 میلی گرم، یعنی معادل 66 درصد

سدیم: 144.4 میلی گرم، یعنی معادل 6 درصد

کربوهیدرات کل: 72.3 گرم، یعنی معادل 26 درصد

قند: 58.1 گرم

پروتئین، 9.6 گرم، یعنی معادل 19 درصد

ویتامین A: 44 درصد

ویتامین C: 10 درصد

 

مواد اولیه و لوازم مورد نیاز برای درست کردن میلک شیک موز

 1. دو فنجان بستنی وانیلی (یعنی معادل 290 گرم یا حدود 4 پیمانه بزرگ)

 2. دو عدد موز رسیده، پوست کنده و خرد شده (یا موز یخ زده)

 3. یک چهارم تا سه چهارم فنجان شیر پرچرب (هرچه درصد چربی شیر بالاتر باشد، بافت نهایی میلک شیک شما کرمی‌تر خواهد شد.)

 4. خامه زده شده (قنادی)، چیپس شکلات و غیره، برای تزئین کردن روی میلک شیک

 5. یک دستگاه مخلوط‌کن، یا غذاساز، یا همزن دستی، یا یک چنگال

 6. قاشق مخصوص بستنی (اسکوپ)

 7. لیوان مخصوص میلک شیک و نی

 

مراحل درست کردن میلک شیک موز

در ابتدا بستنی و موز و شیر را داخل دستگاه مخلوط‌کن بریزید و خوب هم بزنید تا مواد بافت یکدستی پیدا کنند. سپس میلک شیک را داخل لیوان مخصوص بریزید، روی آن را با خامه قنادی و شکلات، یا هر چیز دیگری که خودتان دوست دارید تزئین کنید و بلافاصله میلک شیک را نوش جان کنید.

 

طرز تهیه میلک شیک موز بدون بستنی

اگر دوست ندارید داخل میلک شیک خود بستنی بریزید، میتوانید به جای آن از تکه‌های موز یخ زده و خامه (به جای شیر) استفاده کنید. 

اگر رژیم دارید، میتوانید به جای خامه، از شیر عادی همراه با تکه‌های موز یخ زده استفاده کنید. این مدل میلک شیک به نسبت سالمتر است و هر لیوان از آن تقریبا 147 کالری دارد. 

اگر گیاهخوار هستید، با جای شیر معمولی، میتوانید از انواع شیر غیر لبنی مثل شیر بادام، شیر نارگیل یا شیر سویا استفاده کنید.

 

نکاتی درمورد میلک شیک موز

 1. غلیظ یا رقیق بودن بافت میلک شیک، به مقدار شیری که در آن استفاده میکنید، و قدرت دستگاه مخلوط‌کن شما بستگی دارد. برای درست کردن میلک شیک با یک دستگاه مخلوط‌کن خوب تنها به یک چهارم فنجان شیر نیاز دارید. اگر قدرت دستگاه مخلوط‌کن شما زیاد نیست، بهتر است که از مقدار بیشتری شیر استفاده کنید تا بافت میلک شیک کاملا یکدست و نرم بشود. 

 2. برای اینکه میلک شیک شما بهترین طعم ممکن را داشته باشد، حتما از موزهای کاملا رسیده و نرم و شیرین (که روی پوست آنها لکه‌های قهوه‌ای رنگ وجود دارد) استفاده کنید. 

 3. برای اینکه میلک شیک خیلی زود گرم نشود، لیوانهای سرو آن را از مدتی قبل داخل فریزر قرار بدهید تا کاملا خنک بشوند. 

 4. زمانی که میلک شیک آماده شد، هرچه سریعتر آن را سرو کنید.

 5. هرگز به مواد میلک شیک خود آب اضافه نکنید، چون باعث میشود که بافت مواد خیلی زود شل بشود. 

 

طعمهای مختلف میلک شیک موزی

اگر میلک شیک موزی ساده دوست ندارید، میتوانید با اضافه کردن چند ماده ساده و خوشمزه به مواد میلک شیک، طعم آن را لذیذتر کنید. به عنوان مثال:

 1. میلک شیک موز - توت فرنگی: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از 1 عدد موز و 2 فنجان توت فرنگی تازه خرد شده همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید.

 2. میلک شیک موز شکلات: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از 2 الی 4 قاشق غذاخوری سیروپ شکلات یا 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو یا نسکوئیک همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید.

 3. میلک شیک موز کره بادام زمینی: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از یک دوم تا یک چهارم فنجان کره بادام زمینی همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید.

 4. میلک شیک پودینگ موز: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از یک دوم فنجان ویفر وانیلی خرد شده همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید. سپس روی میلک شیک را با خامه قنادی و تکه‌های موز و ویفر وانیلی خرد شده تزئین کنید. 

 5. میلک شیک موز شکلات کره بادام زمینی: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از 2 قاشق غذاخوری سیروپ شکلات و 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید.

 6. میلک شیک موز نوتلا: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از 2 الی 4 قاشق غذاخوری نوتلا همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید.

 7. میلک شیک موز اوریو: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از 4 عدد بیسکوییت اوریو خرد شده همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید.

 8. میلک شیک موز بلوبری: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از 1 عدد موز و 1 و 1 دوم فنجان بلوبری تازه یا یخ زده همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید.

 9. میلک شیک موز انبه: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از 1 عدد موز و 1 و 1 دوم فنجان انبه پوست گرفته و خرد شده همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید.

 10. میلک شیک موز کارامل نمکی: برای درست کردن این مدل میلک شیک، از 2 قاشق غذاخوری کارامل نمکی همراه با مواد اولیه میلک شیک استفاده کنید. سپس رو میلک شیک خود را با خامه قنادی و سس کارامل نمکی تزئین کنید. 

 

منبع: طرز تهیه میلک شیک موز


[ چهار شنبه 24 شهريور 1400 ] [ 16:48 ] [ حسین ]
[ ]

چگونه پنکیک موزی بدون شیر درست کنیم؟

پنکیک یک کیک تخت، اغلب نازک و گرد است که از خمیر حاوی نشاسته تهیه می شود که ممکن است حاوی تخم مرغ ، شیر و کره باشد و روی یک پخته شود.  سطح داغ مانند تابه یا ماهیتابه ، اغلب با روغن یا کره سرخ می شود. شواهد باستان شناسی نشان می دهد که پنکیک احتمالاً اولین و گسترده ترین غذای غلات بوده که در جوامع ماقبل تاریخ مصرف شده است.

C:\Users\G10\Desktop\چگونه پنکیک موزی بدون شیر درست کنیم؟.jpg

مواد لازم

2 عدد موز رسیده

2 عدد تخم مرغ

1 قاشق آرد گندم 

½ قاشق چایخوری بیکینگ پودر

1 تا 2 قاشق غذاخوری شکلات خرد شده (دلخواه)

¼ قاشق چایخوری نمک

روش تهیه پنکیک موزی بدون شیر 

موز ها را پوست گرفته و له کنید. تخم مرغ، آرد، نمک، بdکینگ پودر و تکه های شکلات را به موز له شده افزوده و خوب بزنید تا کاملا مخلوط و یکدست شوند.

مایه پنکیک موزی شما آماده است؛ مقداری از مایه را درون تابه ریخته و هر دو طرف آن را بپزید.  این پنکیک معطر و خوشمزه را در کنار شیره خرما یا عسل، به عنوان یک صبحانه یا میان وعده مغذی میل کنید.

نکات مهم در تهیه پنکیک موزی

 • به جای آب، از هر نوع آبمیوه یا شربتی که دوست دارید می توانید در تهیه این پنکیک ها بهره ببرید.

 • در صورت استفاده از آبمیوه یا شربت های شیرین، مقدار شکر را کاهش داده یا حذف کنید.

 • پنکیک های بدون شیر را می توانید با آرد قنادی یا آرد کامل گندم درست کنید.

 • برای تهیه این پنکیک ها، نیازی به افزودن روغن به تابه نیست؛ چرب کردن کف تابه نچسب با روغن یا کره کفایت می نماید.

 • در صورت تمایل می توانید با افزودن مغز گردو، خرما و کشمش به مواد پنکیک، ارزش غذایی آن را افزایش دهید.

 • برای طعم دادن به پنکیک خود می توانید از انواع ادویه مانند پودرهل، دارچین و زعفران بهره ببرید.

منبع: https://canvas.uw.edu/eportfolios/64507/Original_Pancakes_/


[ دو شنبه 15 شهريور 1400 ] [ 16:24 ] [ حسین ]
[ ]

روایت ‌شناسی در داستان از زمان ارسطو تاکنون

روایت‌شناسی یا Narratology) ) مجموعه‌ای است که ساختار داستان و نظام‌های غالب بر متن را بررسی می‌کند. ریشه روایت‌شناسی به کتاب بوطیقای ارسطو برمی‌گردد. در فصل سوم کتاب «ارسطو» بین محاکات یک ابژه توسط راوی و بازنمایی آن توسط شخصیت‌ها تفاوتی قائل شده است. یعنی ارسطو  بین دو اصطلاح «نقل» و «محاکات» تفاوت‌هایی را بیان کرده است. بنابراین این بیان نخستین گام در حوزه روایت‌شناسی محسوب می‌شود. اما پس از آن آثار «کلود لوی ـ استروس» انسان شناس ساختارگرای فرانسوی درباره اسطوره‌ها در نظریه‌های روایت بسیار مؤثر بودند. افراد بسیاری مانند ولادیمیر پروپ و آگرداس گریماس هم تلاش بسیاری بر دستور زبان  و تکوین روایت داشتند. «تزوتان تودوروف»، «ژرار ژنت»، «رولان بارت» و «فردیک جیمسون» از افراد سرشناس دیگری هستند که در زمینه روایت‌شناسی فعالیت کرده‌اند. «ژرار ژنت» نظریه پرداز ادبی فرانسوی نیز نظریات خود را درباره عنصر روایت تحت عنوان مقاله‌ای با نام «درباره متد» ارائه کرده است. کتاب «نقد ادبی با رویکر روایت شناسی» با مقاله‌ها و تحلیل و بررسی‌های روایت در داستان و شعر پرداخته است. کتاب شامل مقاله‌هایی است که با انتخاب و گزینش دکتر حسین پاینده منتشر شده است. دکتر پاینده استاد دانشگاه علامه طباطبائی است که سالها درحوزه نقد ادبی در دانشگاه تدریس کرده است.

https://www.ghatreh.com/image/large/images/image-20210803124841-1.jpeg

مروری برکتاب «نقد ادبی با رویکرد  روایت‌شناسی»

ابتدا مترجم خواننده را با روایت‌شناسی و پیدایش روایت در داستان آشنا می‌کند و اطلاعات مفیدی در مقدمه کتاب در همین ارتباط بیان می‌دارد. پس از بررسی مترجم، کتاب با بخش‌بندی‌هایی از مقاله‌های افرادی چون، رابرت دبل پارکر، مانفرد یان، استفان ایورسن و یوری مارگلین و چند نفر دیگر به بررسی و تحلیل روایت در داستان‌ها می‌پردازد. کتاب دارای هفت فصل درباره روایت‌شناسی است. در هر فصل علاوه بر برسی و آموزش روایت‌شناسی نقد‌های عملی مربوط به مباحث گفته شده نیز در کتاب آورده شده است.

در بخشی از کتاب «نقد ادبی با رویکرد روایت‌شناسی» مترجم بیان می‌کند: «نظریه‌پردازان سده‌ها و دوره‌های تاریخی بعد، اندیشه‌های افلاطون «روایت‌شناسی» یا دست‌کم مفاهیم بنیادیِ روایت محسوب کنیم ـ به شکل‌های فوق‌العاده متنوعی بسط و گسترش دادند و بر اساس آن دیدگاه‌های جدیدی درباره‌ی انواع روایت و همچنین انبوهی از مفاهیم و اصطلاحات جدید درباره‌ی جنبه‌های مختلف روایت مطرح کرده‌اند....»

کتاب «نقد ادبی با رویکرد روایت‌شناسی» توسط «حسین پاینده» از انتشارت نیلوفر راهی بازار کتاب ایران شده است.

اگر علاقه‌مند به مطالعه نقد ادبی با تحلیل روایت‌شناسی هستید؛ می‌توانید کتاب «نقد ادبی با رویکرد روایت‌شناسی» را با تخفیف و ارسال پستی رایگان از بنوبوک خریداری کنید.

منبع: ghatreh

 


[ یک شنبه 7 شهريور 1400 ] [ 15:35 ] [ حسین ]
[ ]

اتاق سرور چیست

 

 

 

یکی از مهم‌ترین فضاها در یک شرکت اتاق سرور محسوب می شود، لازم به ذکر است بدانید که مهمترین اطلاعات در اتاق سرور ذخیره خواهد شد در نتیجه این بخش از شرکت بسیار مهم می باشد. 

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه تجهیزاتی در اتاق سرور قرار دارد، لازم به ذکر است بدانید در اتاق سرور تجهیزاتی همچون رگ های سرور، سرور های کامپیوتری، سوئیچ ها و روترها، کابل های شبکه و محافظ کابل شبکه قرار دارد، این تجهیزات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند چون با وجود اینها امکان راه اندازی اتاق سرور امکان پذیر می‌شود، این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از شرکت ها  به جای راه اندازی اتاق سرور به اجاره آن می پردازند که این کار میتواند عواقب بدی به دنبال داشته باشد. در واقع با استفاده از اتاق سرور اجاره ای بسیاری از شرکت ها اطلاعات مهم خود را از دست دادند.

 

لازم به ذکر است بدانید که اطلاعات ذخیره شده در اتاق سرور از اهمیت بسیار زیادی

برخوردار است در نتیجه اگر شما به فکر اجاره اتاق سرور از شرکت دیگری هستید بهتر

است بدانید که با هرگونه سهل انگاری شرکت خدمات دهنده احتمال دارد آسیب جبران

ناپذیری  شما را تهدید کند.

در نتیجه  راه اندازی اتاق سرور می تواند یک تصمیم هوشمندانه و حرفه ای به نظر برسد، البته باید به این نکته هم اشاره کرد که بسیاری از مدیران برنامه حساب شده ای برای راه اندازی اتاق سرور ندارد که این مسئله می‌تواند در بین راه مجموعه را با چالش مواجه کند. در واقع اگر یک مدیر برنامه ریزی دقیق برای راه اندازی اتاق سرور داشته باشد می تواند از قبل هزینه ها و مشکل های پیش رو را پیش بینی کرده و از به وجود آمدن هرگونه چالش جلوگیری کند.

مراحل راه اندازی اتاق سرور

برای راه اندازی اتاق سرور باید ۷ آیتم را پشت سر بگذارید در نتیجه باید تمام مسائلی که مطرح شده است را یک به یک اجرا کنید. در وهله اول باید به فکر طراحی اتاق سرور باشید و استانداردهای اتاق سرور را رعایت کنید، توجه داشته باشید که اگر استانداردهای اتاق سرور در هنگام راه‌اندازی رعایت نشود می تواند باعث عدم کارکرد درست و صحیح تجهیزات شود. بعد از مبحث طراحی اتاق سرور باید به فکر عملیات ساخت اتاق سرور باشید و دقیقا تمام مباحثی که در طراحی رعایت کرده‌اید در عملیات ساخت اجرا کنید. در  مبحث سوم باید برای پیاده سازی سیستم برق و تاسیسات اقدام کنید، شایان ذکر است بدانید که این بخش از کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در ساخت اتاق سرور باید تمام مباحث مربوط به برق و تاسیسات اجرا شود.

بخش سوم مربوط به کابل کشی است، توجه داشته باشید که شما در هنگام طراحی اتاق سرور باید ورودی و خروجی تمام کابل‌ها را طراحی کنید تا بتوانید یک اتاق سرور استاندارد را در اختیار داشته باشید. در این مرحله از راه اندازی اتاق سرور باید برای نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی اقدام کنید، زیرا بسیاری از اطلاعات محرمانه شرکت در اتاق سرور ذخیره می شود در مرحله بعد باید تجهیزات اتاق سرور نصب شود که در قسمت بالا تجهیزات را به صورت مجزا به شما معرفی کرده‌ایم و در بخش آخر باید نرم‌افزار ها را بر روی تجهیزات نصب کنید، بعد از گذراندن این مراحل شما موفق شده اید که راه اندازی اتاق سرور را به اتمام برسانید.

 


[ شنبه 30 مرداد 1400 ] [ 15:16 ] [ حسین ]
[ ]

برون سپاری یا استخدام کارمند برای پشتیبانی شبکه

مشکلات فناوری، از جزئی تا بزرگ ، اجتناب ناپذیر است. هرکسی که برای زمانی طولانی از کامپیوتر استفاده کرده است، چه استفاده شخصی یا تجاری، با این موضوع برخورد کرده است. هنگامی که مشکلات برای کسب و کار شما  پیش می آید، این که بتوانید به یک متخصص فناوری اطلاعات و متخصص سیستک مراجعه کنید تا از شما پشتیبانی کند، معمولاً تند ترین و مطمئن ترین راه برای حل مشکل است.

موردی که وجود دارد که بسیاری از مشاغل با آن درگیر هستند، که آیا این پشتیبانی شبکه را در از طریق کارمند انجام دهند و یا اوت سورس کرده و به شرکتی خارج از مجموعه احاله نمایند تا آن را برای آنها مدیریت کند. نیازها و امکانات شرکت ها و سازمان ها متفاوت است. برای بسیاری از مشاغل کوچک، انتخاب ساده است زیرا اکثر شرکت های کوچک سیستم های خیلی پیچیده ای ندارند. برای آن دسته از شرکت هایی که نیاز به پرسش دارند، هیچ پاسخی سخت و سریع در مورد اینکه کدام نوع پشتیبانی بهتر است وجود ندارد. اگر احساس می کنید که نیاز به انتخاب دارید، قبل از هرگونه تعهد ، عوامل زیر را بررسی کنید.

استخدام

استخدام شامل داشتن یک یا چند متخصص IT در لیست حقوق و دستمزد شما است و برای ارائه پشتیبانی از این نیروهای حاضر در محل استفده می شود. در برخی موارد آنها مسئولیت بخشی از کار را بر عهده خواهند داشت و در برخی دیگر تمام نیازهای فناوری اطلاعات شما را برطرف می کنند.

مزایا

اگر یک متخصص IT در خارج از دفتر خود کار می کنید ، می توانید به سادگی در سالن قدم بزنید تا با رایانه خود کمک بگیرید. این می تواند زمان و دردسر شما را در زمانی که نیاز دارید کامپیوتر خود را سریع به اینترنت وصل کنید ، ذخیره کند. این شخص همچنین در مورد سیستم های شما و آینده آنها فکر می کند.

برای سازمان های بسیار بزرگ که با فناوری های بسیار خاص یا پیچیده کار می کنند گزینه ترجیحی است. خدمات دهی به این سیستم ها به تخصص خاصی نیاز دارد که معمولاً شرکت های پشتیبانی فناوری اطلاعات قادر به ارائه آن نیستند. مثلا تسلط به نرم افزار های خاص یا یک دستگاه منحصر به فرد.

معایب

اگر یک متخصص پشتیبانی شبکه کامپیوتری را استخدام می کنید تا به صورت تمام وقت کار کند، باید حقوق و مزایای آنها را پرداخت نمایید. حتی اگر به خدمات روزانه آنها نیازی ندارید. این امر می تواند هزینه بر باشد. شرکت های کوچک خیلی خرابی مستمر ندارند و شخص عملا زمان زیادی بیکار است.

اگر پشتیبانی شبکه تنها یکی از وظایف متخصصان فناوری اطلاعات شما است ، ممکن است باریک تر شده و در نهایت از سایر مسئولیت های مهم غافل شود. فناوری اطلاعات پیچیده است و اغلب یک نفر یا حتی پنج نفر برای مدیریت موثر همه چیز کافی نیستند.

برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه

ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه مدیریت شده می تواند به شما در پشتیبانی فنی خارج از محل و تعمیرات حضوری بدون افزودن تعداد کارکنان کمک کند. آنها از راه دور و مستقل کار می کنند، اما در صورت بروز مشکل در دسترس هستند

مزایا

برون سپاری فناوری اطلاعات می تواند راهی مقرون به صرفه برای مدیریت بودجه شما باشد. از آنجا که شما فقط هزینه خدمات خاصی را که در زمانهایی که به آنها نیاز دارید، پرداخت می کنید. در قرار داد های ماهیانه سیستم شما تضمین میشود و هزینه کمتری به نسبت کارمند برای شما دارد. می توانید از زمان و هزینه ایجاد کارمند فناوری اطلاعات داخلی جلوگیری کنید.

پشتیبانی Help Dek  یک جنبه پیش پا افتاده اما بسیار ضروری در مدیریت فناوری اطلاعات است. با برون سپاری این سرویس، متخصصان فناوری اطلاعات داخلی شما زمان بیشتری برای تمرکز بر پروژه های بزرگ و بهبود سیستم دارند. یک شرکت خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه برون سپاری شده نیز خدمات فوری ارائه می دهد، بنابراین کاربران نهایی شما منتظر حل مشکلات خود نیستند.

معایب

همه ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده برابر نیستند. ایجاد رابطه با فردی که واجد شرایط نیست، سبب میشود در موقع مناسب و بحرانی به داد شما نرسد. در نتیجه امکان بروز مشکل وجود دارد. اگر شخص باشد می تواند شما را بدون کمک مورد نیاز در مواقعی که بیشترین نیاز را دارید، رها کند. استفاده از شرکت های خوب و عقد قرارداد رسمی به این مورد کمک میکند.

برخی از شرکتها ترجیح می دهند شخصی را در کارکنان خود داشته باشند که از نزدیک با فناوری و عملکرد تجاری آنها آشنا باشد. آنها همچنین ایده استقرار پشتیبانی شبکه کامپیوتری در دفتر خود را دوست دارند. برون سپاری لزوماً شامل مقدار مشخصی فاصله و جدایی است.

قبل از اتخاذ این تصمیم مهم ، باید ابعاد شرکت و میزان کار خود را بسنجید. بودجه و حساسیت کار را در نظر گرفته و سپس تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.

 

 


[ شنبه 16 مرداد 1400 ] [ 17:1 ] [ حسین ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11 صفحه بعد