راهنمای خرید سیسمونی

به طور طبیعی، خرید سیسمونی برای نوزاد می تواند هزینه زیادی را در برداشته باشد و شما نمی خواهید پول خود را برای خرید محصولاتی که دوام چندانی ندارند، یا ممکن است استفاده نشوند را هدر دهید. در این صورت به شما پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای خرید سیسمونی را مطالعه کنید.
ما  نکات مهمی را در رابطه با خرید لباس کودک، تخت خواب و گهواره، کمد و بوفه اتاق نوزاد، لوازم بهداشتی و مراقبتی، ظروف غذا خوری، اسباب بازی ها و کالسکه و دیگر موارد را در این مقاله بصورت یک راهنمای خرید سیسمونی خلاصه گردآوری کرده ایم که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

خرید لباس نوزاد برای سیسمونی:

 • کوچکترین سایز لباس بچه، سایز صفر است که تا یک ماهگی مناسب نوزادان می باشد. البته از آنجایی که این لباس ها تنها تا یک ماهگی قابل استفاده هستند، به شما پیشنهاد می کنیم که بیشتر از ۳ دست تهیه نکنید.

 •  با توجه به جنسیت نوزاد خرید کنید. این موضوع علاوه بر خرید لباس نوزاد در دیگر موارد مانند خرید وسایل بزرگ و سنگین اتاق نوزاد نیز تاثیر گذار است. بنابراین زمانی که از جنسیت نوزاد خود مطلع شدید، خرید را شروع کنید. 

 • در هفته های اولیه، مهمترین نکته برای نوزاد شما گرم و راحت بودن او است. برای سهولت نوزادتان، لباس کودک را از پارچه های طبیعی انتخاب کنید که قابل شستشو در ماشین باشند، و به راحتی پوشیده و از تن او خارج شود.

دو یا سه ژاکت کش باف پشمی برای نوزاد هنگام سرد شدن هوا تهیه کنید. 

نوزادان تازه متولد شده به سرعت گرما را از دست می دهند، بنابراین اگر کودک شما در زمستان متولد شود، به یک کلاه گرم نیاز خواهید داشت. حتی اگر نوزاد شما در تابستان زاده میشود، باز هم یک کلاه نخی برای روزهای خنک نیاز دارید.

ممکن است بخواهید نوزاد خود را تا یک ماهگی قنداق کنید. برای این کار به یک قنداق مرغوب نیاز دارید. 

نوزاد در قنداق احساس امنیت بیشتری میکند و بهتر میخوابد. گرچه برخی از نوزادان علاقه چندانی ندارند، بنابراین ببینید چه چیزی برای کودک شما مفید است.

مهمترین نکته ای که باید در مورد لباس کودک بدانید این است که قطعاً لباس های نوزاد برای مدت طولانی تمیز نخواهد ماند. 

در نتیجه، شما باید از هر لباس یا پوشاک حداقل سه الی چهار دست لباس تهیه کنید.

 با وجود این توصیه ها، شما باید دقیقاً تعداد لباس های خرید خود را نیز محدود کنید زیرا فرزند شما در شش ماه پس از تولد بسیار رشد خواهد کرد. 

در این بین، آنها به تدریج از پیراهن ها و شلوارها و سایر لباس هایی را که در سایز ۱ خریداری کردید، نیازی نخواهند داشت.

 

خرید تخت خواب و گهواره برای سیسمونی

 • اگر اتاق جداگانه ای برای نوزادتان ندارید بهتر است از گهواره هایی که جای کمتری می گیرند استفاده کنید. 

 •  اندازه گهواره باید به قدری باشد که نوزاد در آن احساس راحتی کند و فضای کافی برای تکان دادن دست‌ها و پا‌هایش داشته باشد.

 •  گهواره چرخدار انتخاب کنید، (البته دقت کنید که چرخ ها توانایی قفل شدن نیز داشته باشند) چرخ‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا گهواره را در هر نقطه‌ که مایل هستید، منتقل کنید. 

 • گهواره‌ نوزاد  را به خاطر رنگ و ظاهر انتخاب کنید. بلکه گهواره ای را انتخاب کنید که قابلیت تحمل وزن یک نوزاد سنگین را داشته باشد. 

 •  در انتخاب تخت نوزاد دقت کنید، تخت نوزاد باید نرده‌های محافظ داشته باشد. هر چه فاصله نرده‌ها به هم نزدیک‌تر باشد برای نوزاد امن‌تر است. 

 •  برای فرزندانتان تختی مرغوب و مناسب انتخاب کنید که بتواند تا ۸ سالگی اش استفاده کند.

خرید کمد و بوفه برای سیسمونی

 • در هنگام خرید کمد اتاق نوزاد بیاد داشته باشید که کمد فقط مخصوص دوران نوزادی نیست و فرزندتان چند سال از آن استفاده خواهد کرد. 

 •  در تهیه کمد اتاق کودک بهتر است در ساختار کمد شیشه ایی وجود نداشته باشد. چرا که در حین بازی کودک امکان شکستن و آسیب دیدن وجود دارد. 

 •  کمدهایی انتخاب کنید که درهای آنها به آرامی بسته می‌شوند. کشو و دراور سنگین نداشته باشد.

خرید لوازم بهداشتی و مراقبتی برای سیسمونی

 منظور از لوازم بهداشتی و مراقبتی نوزاد شیشه شیر، پستانک، ساک وسایل، دما سنج و تب سنج، پوشک، تشک تعویض نوزاد، حوله بزرگ یا حوله کلاهدار، لیف حوله‌ای یا اسفنج نرم و ضد‌حساسیت، شامپو و صابون بچه، دستمال مرطوب نوزاد و .. است.

 یک ساک سبک و جادار با جیب‌های بزرگ انتخاب کنید. دقت کنید کیف نوزاد بهتر است عایق باشد و آب و مایعات آن را خیس نکند.

 در زمان خرید پوشک نوزاد دقت کافی را داشته باشید. پوشکی را انتخاب کنید که ضد آلرژی باشد. 

زیرا احتمال اینکه پوست نوزاد به مواد شیمیایی بکار رفته در پوشک حساسیت نشان دهد، زیاد است.

 حداقل دو شیشه شیر برای یک نوزاد لازم است. شیشه‌ شیر ها را سبک و با طراحی ارگونومی انتخاب کنید. 

 شیشه‌ شیر های که دارای BPA هستند برای کودکان مضرند. به این مساله دقت کنید. 

 به شما توصیه می کنیم چند شیشه شیر مناسب تا ۳ الی ۴ ماهگی نوزاد تهیه کنید.

خرید ظروف غذای نوزاد برای سیسمونی

بهترین ظرف غذا برای نوزاد ظروف پیرکس است. همچنین ظروف تفلون نیز برای نوزاد مناسب است.
برای غذا دادن به نوزاد سعی کنید از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید. زیرا مواد شیمیایی به کار رفته شده در ظروف پلاستیکی برای نوزاد مناسب نیست.
تا جایی که می توانید در زمان پخت غذا برای کودک از ظروف مسی و لعابی استفاده نکنید. زیرا هم زدن و خراشیدگی این ظروف، باعث ورود مس به غذا و آسیب دیدگی کبد و کلیه خواهد شد.
اگر قصد نگهداری غذای پخته شده برای نوزاد را دارید به شما توصیه می کنیم از ظروف شیشه ای استفاده کنید.
برای تحریک اشتهای نوزاد از رنگ های شاد مانند نارنجی و قرمز  و ظروف فانتزی در اشکال مختلف استفاده کنید.

بعلت حساس بودن لثه های نوزاد، در زمان غذا دادن به نوزاد از یک قاشق پلاستیکی کوچک استفاده کنید.

ظرف بامبو انتخاب بسیار مناسبی برای ظرف غذاخوری نوزاد می باشد.

اسباب بازی نوزاد در زمان خرید اسباب بازی به جنس مواد استفاده شده، ایمنی و قطعات اسباب بازی دقت کنید.


می توانید برای سرگرم کردن نوزادان زیر یکسال از جغجغه های رنگی استفاده کنید.


سعی کنید از خرید اسباب بازی های زیاد و متنوع خودداری کنید، و خرید اسباب بازی را همراه با رشد و بزرگ شدن کودک انجام دهید.

خرید کالسکه برای سیسمونی

 بطور معمول از چهار پنج ماهگی کالسکه یکی از مهم ترین وسایل برای رفت و امد شما به همراه نوزادتان خواهد بود. در خرید کاسکله ایمنی اولین عاملی ایست که باید بدان دقت کرد.


کالسکه نوزاد باید قابل حمل و سبک باشد تا بتوانید به راحتی جابه‌جایش کنید. همچنین کالسکه ای را انتخاب کنید که براحتی باز و بسته شود.

 

خرید سیسمونی نوزاد بصورت اینترنتی

ما به شما توصیه می کنیم، جهت تهیه تمامی اقلام سیسمونی نوزاد خود بصورت اینترنتی اقدام به خرید کنید. 

خرید سیسمونی بصورت اینترنتی، در یک زمان فروشگاه های آنلاین متعددی را به شما نشان میدهد و انتخاب شما برای تهیه وسایل مورد نیاز نوزادتان گسترده تر می شود.
یکی از فروشگاه های اینترنتی فروشگاه سیسمونی کارینوکیدز است که علاوه بر تنوع بالای محصولات، نسبت به دیگر فروشگاه ها قیمت مناسب تری نیز دارد. علاوه برآن تمامی محصولات فروشگاه کارینو کیدز کیفیت و مرغوبیت لازم را دارا هستند.

منبع

 

[ دو شنبه 10 مرداد 1401 ] [ 19:53 ] [ حسین ]
[ ]

طرز تهیه فرنچ تست با نوتلا با تخم مرغ و شیر

فرنچ تست به خودی خود طعم عالی و دلنشینی دارد و یکی از محبوب‌ترین و شیرین‌ترین غذاهایی است که در منو صبحانه هر هتل و رستورانی پیدا می‌شود. و معمولا بعد از پنکیک و وافل در جایگاه دوم قرار دارد. این دستور تهیه فرنچ تست با یکی از محبو‌ب ترین خوراکی‌های روی زمین یعنی نوتلا بدست می‌اید. این صبحانه هم برای بزرگسالان و هم کودکان فوق‌العاده است. 

برای تهیه این صبحانه لازم نیست خیلی ولخرجی کنید. خرید نوتلا و چند تکه نان تست می‌تواند کار شما را، راه بیاندازد. تخم مرغ، شیر و شکر و وانیل هم از دیگر مواد اولیه است که برای تهیه فرنچ تست نوتلا نیاز خواهید داشت. 

مواد لازم 

 • 2 قاشق غذاخوری نوتلا + مقداری برای تزئین فرنچ تست

 • 4 برش نان تست 

 • 1 عدد تخم مرغ بزرگ 

 • نصف فنجان شیر 

 • نوک قاشق چایخوری وانیل

 • 1 قاشق غذاخوری کره برای سرخ کردن 

طرز تهیه فرنچ تست با نوتلا 

در یک کاسه شیر، تخم مرغ، وانیل و شکر را با هم مخلوط کنید. حالا کره را درون تابه ریخته و روی حرارت نسبتا بالا قرار دهید تا کره به خوبی ذوب شود. 

یک لایه شکلات نوتلا را بین دو برش نان تست چخش کنید. تکه‌های نان تست را درون شیر و تخم مرغ بغلتانید و مطمئن شوید که تمام نقاط نان به آن آغشته شده است. 

همه تکه‌های نان را به همین صورت در اورده و در آخر آن را درون تابه ریخته و اجازه دهید تا کاملا طلایی شوند. توجه داشته باشید که زیر گاز زیاد نباشد تا نان تست بسوزد. 

در نهایت برای سرو می‌توانید از توت فرنگی و انواع بری و شکلات نوتلا آب شده استفاده کنید. فرنچ تست نوتلا نوش جانتان!

منبع: Nutella French Toast Recipe


[ چهار شنبه 22 تير 1401 ] [ 16:48 ] [ حسین ]
[ ]

نقد و بررسی رستوران‌های کرج

 

در شهر کرج رستوران‌ها و غذاخوری‌های بسیاری قرار دارد که هر کدام به گونه‌ای خاص بوده و می‌توانند اوقات خوشی را برای شما رقم بزنند. در این شهر به سبب جمعیت بالایی که دارد مانند دیگر کلان شهرها، رستوران‌ها به نسبت بسیار بیشتری از دیگر شهرها وجود دارند. رستوران‌های کرج با ارائه غذاهای باکیفیت، به خوبی رضایت مشتریان را به خود جلب می‌کنند. اگر شما هم در کرج زندگی می‌کنید یا قصد دارید برای گردش و تفریح به این شهر زیبا بروید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با این شهر و رستوران‌های کرج پیدا کنید. اگر قصد سفر دارید می‌توانید برای تهیه بلیط قطار کرج مشهد رفت و برگشت از خدمات قطار فدک استفاده کنید. 

کرج

شهر کرج از جمله کلان شهرهایی است که به خاطر جمعیت زیادی که دارد، به مراتب پیشرفته‌تر است و مراکز تفریحی گردشگری بسیاری را در خود جای داده است و افراد زیادی برای گردشگری و تفریح به کرج می‌آیند. در کرج به سبب قرار گیری در پایه کوه، هوا و طبیعت زیبایی برای رستوران‌ها ایجاد شده که هر کدام به گونه‌ای از این زیبایی بهره برده‌اند و نمایی جذاب را ارائه می‌دهند. با توجه به همین مسئله گردش و خرید در این شهر بسیار لذت بخش بوده و امکان غذا خوردن در بهترین و مجلل‌ترین رستوران‌ها برای شما فراهم است. 

معیارهای رستوران خوب

در مورد رستوران‌ها تنوع در غذاها از اهمیت بالایی برخوردار است که افراد بتوانند تصمیم بگیرند و در میان غذاهای نوشته شده داخل منو، گزینه‌ مورد نظر خود را انتخاب کنند. رستورانی که تنوع غذای بالایی ندارد و در گزینه‌های محدودی خلاصه می‌شود، نمی‌تواند چندان راضی کننده باشد. 

از دیگر ویژگی‌هایی که باید در انتخاب رستوران رعایت کرد، برخورد مناسب کارکنان با مشتریان است که خود عامل جذب افراد برای دوباره آمدن به رستوران به شمار می‌آید. پرسنل باید نسبت به مشتریان خود احساس مسئولیت کنند. رفتار خوب نه تنها برای پرسنل رستوران بلکه برای هر فعالیتی که وابسطه به مردم می‌باشد، نیاز است.

سرو غذاها با طعم و کیفیت عالی باید در وهله اول چک شود تا از این مورد اطمینان خاطر حاصل شود. 

لیست معروف‌ترین رستوران‌های کرج 

رستوران روما 

رستوران روما از جمله رستوران‌های بسیار عالی است که همواره افرادی که برای خرید و تفریح به این شهر می‌آیند، به این رستوران می‌روند تا اوقاتی خوش را با خانواده یا دوستان سپری کنند. تنوع غذا در رستوران روما بسیار زیاد است و شما می‌توانید انواع غذاهای موجود در منو را مشاهده کرده و سفارش دهید. قطعا اینکه تنوع غذا بسیار زیاد باشد بهتر از وجود گزینه‌های محدود است. در این رستوران با برخورد خوب و صمیمانه پرسنل روبه رو خواهید شد و این احترام به مشتری را تداعی می‌کند. 

رستوران ارکیده جاده چالوس

این رستوران همانطور که از نامش پیدا است، در جاده چالوس قرار دارد و به همین سبب دارای آب و هوا و منظره‌ای فوق‌العاده جذاب است. مناظر و آب و هوای پاک تاثیر بسیاری روی اشتهای افراد می‌گذارد و آن‌ها را نسبت به یک مکان علاقه‌مند می‌کنند. با این توصیف به خوبی می‌توان دریافت که چرا این رستوران محبوبیت بیشتری در میان افراد دارد. 

رستوران ایتالیایی سزار

رستوران ایتالیایی سزار از جمله دیگر رستوران‌هایی است که افرادی که در کرج زندگی می‌کنند یا برای خرید و تفریح به آنجا می‌روند، وقت خود را با خانواده یا دوستان در این رستوران می‌گذرانند. این رستوران انواع غذاهای ایتالیایی را سرو می‌کند و کیفیت بالایی برای غذاهای خود ارائه می‌دهد. اتفاق جالب اینجا است که قیمت مناسبی هم در مقایسه با مکان‌های دیگر دارد و به همین دلیل هم برای صرف غذا جزء رستوران‌های فوق‌العاده محسوب می‌شود. 

باغ ستوران نویان

این باغ رستوران برای کسانی که به دنبال آرامش و خوردن غذایی باکیفیت هستند، بسیار توصیه می‌شود؛ چرا که محیط آرامش بخش آن، فضایی مناسب برای صرف غذا با خانواده یا دوستان را به وجود آورده و جزء اولین گزینه‌های انتخابی افراد برای رستوران است. 

کافه رستوران پلاس کرج

کافه رستوران‌ها به عنوان محبوب‌ترین نوع رستوران‌ها برای جوانان محسوب می‌شوند که می‌توانند بهترین مکان‌ها برای وقت گذرانی و صرف غذا در رستوران باشند، چرا که ذائقه جوانان و نوجوانان در رابطه با این مسئله به گونه‌ای است که از بودن در کافه بیشتر از رستوران لذت می‌برند و این سبک از رستوران‌ها توانسته‌اند به خوبی نیاز‌ آن‌ها را برطرف کند. کافه رستوران پلاس کرج هم مانند دیگر کافه رستوران‌ها بسیار محبوب بوده و می‌توانید برای صرف صبحانه‌هایی خوشمزه به این کافه رستوران بروید.

کافه رستوران دارچین

کافه رستوران دارچین از سه قسمت مجزا تشکیل شده که این تقسیم بندی سبب علاقه‌مندی افراد برای وقت گذرانی در این کافه رستوران شده است. در تقسیم بندی این کافه رستوران علاوه بر وجود محیط‌هایی برای سرو صبحانه، غذاهای سبک و قهوه، گالری هنری هم قرار دارد که در آن می‌توانید آثار هنری مربوط به هنرمندان در حوزه‌های مختلف را مشاهده کرده و از خلاقیت و ذوق آن‌ها لذت ببرید. این ایده برای فضای کافه رستوران بسیار زیبا است و تاثیرگذاری بالایی دارد. این ابتکار عمل باعث جذب جوانان و به ویژه نوجوانان به این محیط شده است. 

کافه رستوران نامبر وان

به طور کلی امروزه کافه رستوران‌ها به نسبت رستوران‌ها اهمیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. کافه رستوران نامبر وان هم از این قاعده کلی مستثنی نیست. در این کافه رستوران غذاهای ایرانی و فست فود سرو می‌شود. کیفیت غذاها در این کافه رستوران مناسب بوده و می‌تواند نظر شما را جلب کند. 

رستوران چنینه

این رستوران از طراحی دکوراسیون فوق‌العاده‌ای برخوردار است و می‌توان گفت از جمله شیک‌ترین رستوران‌های کرج است که در تمامی موارد، چه به لحاظ ساختاری و چه پرسنل، دقت شده و با وسواس پیش رفته‌اند. پرسنل رفتاری شایسته و مودبانه دارند که این برخود حاکی از مدیریت درست این رستوران است‌‌. غذاها همه با کیفیت و در مقدار زیاد سرو می‌شوند که اغلب خوشایند است. 

این رستوران‌ها تمام رستوران‌های کرج نیستند و انواع دیگری هم وجود دارد. شما هم می‌توانید از غذا خوردن در این رستوران‌ها لذت ببرید.

منبع: بلیط قطار کرج مشهد رفت و برگشت

 

[ سه شنبه 7 تير 1401 ] [ 18:12 ] [ حسین ]
[ ]

تجربه یک روز به یاد ماندنی در پارک آبی کرج

 

پارک آبی کرج در حال حاضر یکی از محبوبترین پارکهای آبی در ایران است. در این مطلب قصد داریم در مورد این پارک هیجان انگیز و امکانات و خدمات آن به طور کامل و جامع صحبت کنیم. اگر شما هم عاشق ورزشهای آبی و تفریحات هیجان انگیز هستید، حتما از مطالعهی این مطلب و دیدن تصاویر این پارک آبی هیجان زده میشوید.

این دهکدهی آبی در اتوبان تهران _ کرج قرار دارد و اهالی تهران و کرج و حتی بسیاری از مسافرین با مراجعه به این مکان تفریحی به دنبال ساختن یک روز متفاوت و به یاد ماندنی هستند. لازم است بدانید پارک آبی کرج به عنوان یک مکان تفریحی شناخته شده است که امکان استفاده از آن در هر چهار فصل سال وجود دارد. همچنین بانوان و آقایان میتوانند به صورت مجزا از این پارک آبی سرپوشیده استفاده کنند.

آشنایی کامل با پارک آبی دهکده آبی پارس گرمدره کرج همراه با آدرس

پاک آبی کرج؛ بزرگ ترین پارک آبی سرپوشیده در خاورمیانه

 • اگر علاقهمند به پارکهای آبی باشید، مطمئناً تاکنون شنیدهاید که بزرگترین پارک آبی خاورمیانه در ایران واقع شده است. تمامی وسایلی که در این پارک قرار دارند براساس استانداردهای بین المللی و آخرین تکنولوژیهای روز دنیا ساخته شدهاند.

 • دهکده آبی کرج در فضایی بیش از 14 هزار متر مربع ساخته شده است و از زمان احداث تاکنون، وسایل و خدمات بیشتری به مجموعه افزوده شده است.

 • مجموعه پارک آبی کرج هر روزه امکان پذیرش 2000 نفر را به طور همزمان فراهم کرده است و از سال تأسیس تا کنون، محبوبیت بسیار زیادی در کل ایران بدست آورده است.

امکانات تفریحی دهکده آبی پارس

 • سرسرههای هیجان انگیز: در دهکده آبی پارس سرسرههای متنوعی وجود دارد که افراد میتوانند بسته به شرایط و علاقهی خود از آنها استفاده کنند. از سری سرسرههای این مجموعه، میتوان به سرسرههای سقوط ازاد، مسابقهای، پیچشی، یو و سرعتی اشاره کرد.

 • رودخانه وحشی و سیاه چاله نیز از دیگر امکانات تفریحی پارک آبی کرج است. رودخانه و سیاه چاله از محبوبترین آیتمهای دهکده آبی پارس هستند.

 • از دیگر امکانات مجموعه، میتوان به مهد کودک و محل بازی کودکان اشاره کرد. به منظور آسودگی والدین، محلی برای تفریح کودکان طراحی و ساخته شده است. بنابراین کودکان نیز میتوانند به دور از خطر، لحظات خوشی را در دهکده آبی پارس داشته باشند.

 • علاوه بر این وسایل تفریحی؛ جکوزی، استخر، اتاق برف، سونای معمولی و خشک نیز در دهکده آبی کرج وجود دارد و علاقه مندان میتوانند علاوه بر سرسرهها، رودخانه و غیره، از این امکانات نیز بهرهمند شوند.

 • سفره خانه سنتی، رستوران و کافی شاپ از دیگر قسمتهای دهکده آبی پارس است. علاقه مندان میتوانند علاوه بر بازی، از نوشیدنی و غذای مورد علاقهی خود نیز در کنار تفریحات آبی مجموعه استفاده کنند.

دهکده آبی پارس کجاست | عکس + آدرس و هر آنچه پیش از رفتن باید بدانید - کجارو

دیگر خدمات دهکده آبی پارس

علاوه بر امکاناتی که در بخش قبلی بیان کردیم، امکانات و خدمات دیگری نیز به منظور آسایش و راحتی مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است:

 • پارکینگ جداگانه ای به طور ویژه برای مراجعه کنندگان به پارک آبی در کنار مجموعه ساخته شده است. افراد دیگر دغدغه ی پارک کردن ماشین نخواهند داشت.

 • مرکز خریدی به منظور رفع نیازهای افراد نیز در کنار پارک آبی کرج طراحی شده است. بنابراین مردم میتوانند در صورت نیاز، به راحتی و در کمترین زمان ممکن وسایل مورد نیاز خود را خریداری کنند.

 • موردی که لازم است در این جا به آن اشاره کنیم، آبی است که در مجموعه استفاده میشود. فاکتورهای بسیار مهمی را در این باره در نظر گرفته اند و همین موضوع باعث شده است که شاهد آبی زلال و پاکیزه در مجموعه باشیم. تمیزی و زلالی آب باعث شده است که قدم زدن در این پارک آبی برای بسیاری از افراد، سواحل زیبای کیش را یادآوری کند.

بلیط عادی و بلیط vip پارک آبی کرج

در دهکده آبی پارس امکان تهیه دو بلیط عادی و vip وجود دارد:

 • با تهیه بلیط عادی، افراد میتوانند از امکانات و تجهیزات معمولی پارک استفاده کنند. از امکانات معمولی میتوان به سرسرهها، رودخانه، رستوران، کافی شاپ و اشاره کرد.

 • و اما با تهیه بلیط vip، افراد از خدمات و امکانات بیشتری برخوردار میشوند. از امکانات vip مجموعه، میتوان به جکوزی، استخر شیشهای، بدنسازی و اشاره کرد.

 • افرادی که نسبت به تهیه بلیط vip البرز اقدام میکنند، میتوانند از سرویسها، رختکنها و ورودی و خروجیهای خاصی استفاده کنند.

مراجعه به پارک آبی کرج به افرادی که شرایط زیر را دارند، توصیه نمی شود

 • افرادی که درگیر بیماریهای قلبی، عصبی، بیماریهای پوستی همچون تبخال و سرگیجه هستند.

 • افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام دادهاند.

 • افرادی که مجبورند از داروهای خواب آور استفاده کنند.

 • افرادی که دچار کم توانی ذهنی یا ناتوانی حرکتی هستند.

 • افرادی که سن آنها کمتر از 3 سال است و همچنین قد آنها بیش از 95 سانتیمتر نباشد.

 • همچنین افرادی که بیش از 120 کیلوگرم وزن داشته باشند، نمیتوانند از سرسرهها استفاده کنند.

 • مراجعه خانمهای باردار به مجموعه نیز ممنوع است.

تجربه یک سفر باکیفیت با قطارهای فدک

همان طور که پیش از این هم خواندید، پارک آبی کرج از بزرگترین و شناخته شدهترین پارکهای آبی در کل خاورمیانه است. بنابراین مسلم است که افراد بسیار زیادی از سراسر ایران تمایل داشته باشند برای یک بار هم که شده، سرسرههای این پارک آبی را تجربه کنند.

قطار فدک، اولین قطار پنج ستاره ایرانی است که توانسته است با استفاده از امکانات و خدمات ویژهای، آسودگی و راحتی را برای مسافرین خود فراهم کند. این شرکت در طول این سالها تلاش کرده است که با به کارگیری امنترین و لوکسترین امکانات، رضایت مشتریان خود را به دست آورد. برای تهیه بلیط قطار کرج مشهد رفت و برگشت از خدمات قطار فدک استفاده کنید. 

کلام پایانی

در این مطلب در رابطه با امکانات و خدمات پارک آبی کرج صحبت کردیم. به شما این اطمینان را میدهیم که با رفتن به دهکده آبی پارس، میتوانید یک تجربه متفاوت و خاص داشته باشید.

همچنین میتوانید از قطارهای فدک نیز به منظور سفر به هر نقطهای از ایران از جمله تهران و کرج استفاده کنید و ضمن داشتن یک تجربهی هیجان انگیز، سفری راحت داشته باشید. لازم به ذکر است که در قطارهای فدک، تمامی پروتکلهای بهداشتی به منظور سلامت حال مسافران در نظر گرفته شده است.

منبع: بلیط قطار کرج مشهد رفت و برگشت

 


[ دو شنبه 6 تير 1401 ] [ 15:59 ] [ حسین ]
[ ]

وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين در بيمارستان (وسايل مورد نياز مادر و نوزاد)

وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين در بيمارستان (وسايل مورد نياز مادر و نوزاد)

اشتراك:   

وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين در بيمارستان (وسايل مورد نياز مادر و نوزاد)كودك و نوزاددراين مطلب به گردآوري وسايل مورد نياز بيمارستان براي زايمان سزارين خواهيم كرد ، با ما همراه شويد .

وسايل مورد نياز براي زايمان سرازين، مي‌تواند خيلي چيزها را شامل شود؛ معمولا بسياري از مادران، چند هفته مانده به موعد زايمان، مدام دغدغه اين را دارند كه براي زايمان سزارين در بيمارستان، بايد چه چيزهايي را همراه خود ببرند و در ساك نوزاد، چه چيزهايي را بايد قرار دهند. معمولا تمام مادران مي‌پرسند كه براي سزارين چي ببرم؟ و كلي هم وسيله فهرست مي‌كنند و آن را در ساك زايمان قرار مي‌دهند، اما باز هم در نهايت، چيزهايي مهم را فراموش مي‌كنند و آن چيزي كه بدان نياز ندارند، همراه خود مي‌برند!

بايد بدانيد كه وسايل مورد نياز نوزاد در بيمارستان بسيار است، اما ما در اين مقاله، مي‌خواهيم تمام وسايل مورد نياز براي بيمارستان هنگام زايمان سزارين را برشماريم و هر آن چيزي كه را بايد همراه خود ببريد، به شما معرفي كنيم. از نظر كارشناسان ما، وسايل مورد نياز بيمارستان براي زايمان سزارين، نه تنها وسايل مربوط به مادر، بلكه وسايل مربوط به نوزاد و حتي همراه را نيز شامل مي‌شود. در ادامه، با جزييات بيشتري به اين موضوع خواهيم پرداخت، با ما همراه باشيد.

 

زمان آماده كردن لوازم بيمارستان براي سزارين

قبل از آنكه به سراغ بررسي وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين برويم، بهتر است اصلا اين موضوع را بررسي كنيم كه بهترين زمان براي بستن ساك زايمان، چه زماني است و اين كار را چه موقع بايد انجام داد؟

بنا بر تجربه بسياري از مادران، بهترين زمان براي جمع‌آوري وسايل لازم براي بيمارستان هنگام زايمان سزارين، از هفته ۳۲ بارداري، الي هفته ۳۶ است؛ به طوري كه قبل از شروع هفته سي و ششم، بهتر است كه ساك زايمان خود را كاملا آماده كرده باشيد و مهم‌تر از همه اينكه، ساك آماده شده را در جايي قرار دهيد كه دسترسي به آن، آسان باشد. براي خريد ساك نوزادي مي توانيد از اين لينك اقدام كنيد…

هرچند كه امروزه تاريخ زايمان سزارين از قبل معلوم است و وسايل مورد نياز مادر براي زايمان سزارين نيز كاملا مشخص است، اما خب آمادگي و احتياط، هيچ وقت به كسي ضرر نزده. شما بعد از زايمان هم ممكن است بين ۲ تا ۴ روز در بيمارستان بمانيد و كسي را نداشته باشيد كه كمك حالتان باشد، پس بهتر است كه با آمادگي كامل براي زايمان برويد.

فهرست وسايل مورد نياز بيمارستان براي زايمان سزارين

از اينجا به بعد، ما فهرستي از مهم‌ترين وسايلي كه براي زايمان سزارين در بيمارستان به آن‌ها احتياج خواهيد داشت را در اختيار شما قرار خواهيم داد. پيشنهاد ما اين است كه از هفته سي و دوم بارداري، شروع به جمع‌آوري وسايل لازم براي زايمان سزارين بكنيد و اين كار را براي لحظه آخر، قرار ندهيد. اين كار باعث مي‌شود كه با آرامش خاطر بيشتري براي زايمان به بيمارستان برويد.

زايمان سزارين

اول: مدارك شناسايي و پزشكي

از جمله مهم‌ترين وسايل مورد نياز زايمان سزارين كه بايد قبل از هر چيز، همه را با دقت و به صورت كامل آماده كنيد، مدارك شناسايي و پزشكي خودتان و فرزندان است. اسناد و آن دسته از مدارك لازم براي سزارين كه بايد با خود همراه داشته باشيد، بدين قرار است:

 • كارت شناسايي والدين، همراه با كپي براي اطمينان

 • دفترچه بيمه و اسناد مربوط به آن

 • مدارك چكاپ مادر و جنين

 • اسناد مربوط به بستري در بيمارستان

 • يك پوشه براي نظم دادن به مدارك

دوم: البسه براي مادر و نوزاد

از ديگر وسايل لازم براي بيمارستان سزارين كه اتفاقا خيلي بايد به آن اهميت بدهيد، لباس است. هم براي مادر و هم براي نوزاد. لباس مهم‌ترين چيزي است كه بعد از مدارك بايد به آن توجه كنيد؛ زيرا كه بعد از زايمان، تا چند روز درد فراواني را متحمل خواهيد شد، به علاوه ممكن است ترشحات و خونريزي نيز داشته باشيد، از همين جهت، بايد از نظر پوشش بسيار راحت باشيد.

اگر مي‌پرسيد براي زايمان سزارين چي ببرم بيمارستان و چه لباسي بايد بردارم، ما اين موارد را به شما پيشنهاد مي‌كنيم:

 • پيراهن گشاد، از آن مدل‌هاي مامان‌بزرگي!

 • يا اگر تابستان بود، پيراهن مخصوص ساحل

 • لباس زير، به خصوص سوتين مخصوص شيردهي (يكي دو سايز بزرگتر)

 • يك دست لباس راحت و گشاد، براي زمان ترك بيمارستان

 • كفش با كفي تخت، يك جفت دمپايي راحتي

سوم: لوازم بهداشتي و شخصي

هرچند كه برخي از لوازم بهداشتي و وسايل مورد نياز براي زايمان سزارين در بيمارستان خصوصي برايتان فراهم است و از طرف بيمارستان در اختيارتان قرار مي‌گيرد، اما خب اندك وسواسي در وجود همه ما هست و دوست داريم كه از لوازم بهداشتي و شخصي خودمان استفاده كنيم. اگر اينطور است، بايد بگوييم كه هيچ اشكالي ندارد و خيلي‌ها دوست دارند علاوه بر آنچه كه بيمارستان به آن‌ها مي‌دهد، خودشان نيز لوازم شخصي به همراه ببرند.

از جمله لوازم مورد نياز زايمان سزارين كه در بخش لوازم بهداشتي قرار مي‌گيرد، مي‌توانيم به اين موارد اشاره كنيم:

 • حوله، يكبار مصرف و بسته‌بندي، زيرا زياد به آن احتياج خواهيد داشت

 • نوار بهداشتي مخصوص سزارين، از همه مهم‌تر است!

 • مسواك و خمير دندان

 • شانه و شامپو، براي مو و بدن، بسته به نياز خودتان

 • عينك يا لنز شخصي

 • شارژر و پاور بانك

چهارم: لوازم مخصوص نوزاد

تا به اينجاي كار، از وسايل زايمان سزارين براي مادر برايتان حرف زديم، اما خب طبيعي است كه بايد براي نوزاد نورسيده و خوش‌قدم خود نيز وسايلي را به همراه داشته باشيد. آن دسته از وسايل مورد نياز بيمارستان براي سزارين كه وجودشان براي نوزاد ضروري است، مي‌توان به اين موارد اشاره كرد:

 • كرير براي حمل نوزاد به هنگام خروج از بيمارستان

 • لباس، شامل جوراب، دستكش و كلاه، و ست بيمارستاني نوزاد

 • لباس براي هنگام خروج از بيمارستان

 • حوله و زيرانداز تعويض

 • پتو كلاهدار

 • پوشك، روزانه حداقل ۶ تا ۸ عدد نياز خواهيد داشت

لوازم مخصوص نوزاد

پنجم: لوازم براي همراه و ساير

جواب به اينكه براي سزارين چي ببرم، هنوز تمام نشده است! بخش آخر، مربوط به وسايلي است كه فرد همراه مادر به آن‌ها نياز پيدا خواهد كرد و به طبع، توجه به نيازهاي همراه نيز چه بر حسب ادب و چه بر حسب ضرورت، مهم است. علاوه بر وسايل همراه بيمار، در اين بخش به برخي ديگر از وسايل مورد نياز مادر براي سزارين نيز، خواهيم پرداخت.

از ديگر لوازم مورد نياز بيمارستان براي سزارين و وسايل مورد نياز همراه، مي‌توانيم اين موارد را فهرست كنيم:

 • لوازم بهداشتي براي همراه

 • پتو و يا ملحفه براي همراه

 • مقداري تنقلات و خوراكي، با مشورت پزشك

 • دوربين عكسبرداري براي ثبت لحظات

 • كتاب براي مطالعه، ترجيحا با موضوعي درباره زايمان

 • دفترچه يادداشت و قلم براي ثبت سوالات و نكات

 • هديه براي خواهر و برادر نوزاد و…

لپ كلوم…

ما براي خريد سيسموني نوزاد و به خصوص وسايل لازم براي زايمان سزارين در بيمارستان، مي‌خواهيم يك مرجع مطمئن و معتبر را به شما معرفي كنيم، تا هيچگونه دغدغه و نگراني بابت خريد اقلام سيسموني و وسايل بيمارستان براي سزارين، نداشته باشيد.

پيشنهاد ما به شما، فروشگاه اينترنتي «كارينو كيدز» است؛ فروشگاهي قابل اعتماد و كاملا معتبر، كه امتحانش را پس داده و رضايت مادران بسياري را به دست آورده است. شما در اين وبسايت مي‌توانيد از شير مرغ تا جان آدميزاد را پيدا كنيد، مي‌توانيد محصولات مختلف را از برندهاي متفاوت با هم مقايسه كنيد و صد البته همه چيز را با بهترين قيمت و بالاترين كيفيت خريداري كنيد. عجله كنيد، براي تهيه سيسموني فرزند خود، همين امروز به كارينو كيدز سر بزنيد!

گردآوري: پرشين وي

 


[ شنبه 4 تير 1401 ] [ 15:46 ] [ حسین ]
[ ]

ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان در سال 2022

فصل اقتصاد - ثبت شركت در تركيه 2022، يكي از روش‌هاي اخذ اقامت تركيه است كه كمتر از باقي روش‌ها، مورد توجه قرار گرفته است. البته اين بي‌توجهي دليل هم دارد؛ زيرا كه اين روش، براي تمامي افراد توصيه نمي‌شود. اين روش نسبت به باقي روش‌هاي اخذ اقامت كشور تركيه، اندكي پيچيده‌تر بوده و شرايط خاص خودش را دارد. همين باعث شده تا فقط افراد خاصي به سراغ استفاده از اين روش بروند.

اما خب بر خلاف تمام اين توصيفات، نمي‌توان اخذ اقامت از طريق ثبت شركت در تركيه را ناديده گرفت. اين روش هرچند كه ممكن است اندكي سخت باشد، اما راهكار مناسبي براي ايرانيان خواهد بود. ما در اين مقاله كوتاه، قصد داريم تا همه چيز را درباره ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان، به شما بگوييم. از هزينه‌ها گرفته تا مدارك لازم و پروسه‌هاي اداري و قانوني، همه را در ادامه بررسي خواهيم كرد.

ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان

منظور از ثبت شركت در تركيه چيست؟

ثبت شركت برابر است با وارد كردن سرمايه، به كشورهاي ديگر؛ و كشوري نيست كه از وارد شدن سرمايه خارجي به داخل خاكش، استقبال نكند. تركيه نيز براي رونق اقتصاد و سرمايه در داخل خاكش، امكان ثبت شركت را براي خارجيان، فراهم آورده است. به علاوه، مزايا و تسهيلاتي را نيز براي تشويق اين دسته، در اختيارشان قرار داده است.

هر كس كه اندكي اطلاعات اقتصادي داشته باشد، به خوبي مي‌داند كه وضعيت اقتصادي تركيه، به نسبت ايران بسيار بهتر است و به قول معروف، رونق بيشتري دارد. به علاوه، اقتصاد آزاد و باز اين كشور نيز باعث شده است تا ثبت شركت در تركيه، علاوه بر مزايايي چون كسب اقامت، سوددهي فراواني را نيز به همراه داشته باشد. براي همين است كه اين روش، به يكي از محبوب‌ترين روش‌هاي مهاجرت به تركيه، تبديل شده است.

معمولا گفته مي‌شود كه ثبت شركت در تركيه، در كلان‌شهرهايي چون استانبول؛ آنكارا، آنتاليا، بدروم و يا ازمير، سوددهي بيشتري را به همراه خواهد داشت.

مزايا و معايب ثبت شركت در در تركيه

ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان، بدون شك مزايا و معايبي را به همراه خواهد داشت. براي اينكه آگاهانه در اين مسير قدم بگذاريم، پيش از هر چيز، لازم است كه از اين موارد، به خوبي آگاهي پيدا كنيم.

از جمله مزاياي ثبت شركت در تركيه، مي‌توان به اين موارد اشاره كرد:

 • دريافت اقامت تركيه براي مدير شركت، همسر و فرزندان زير 18 سال

 • امكان ثبت شرك بدون نياز به داشتن همكاري با شريك ترك

 • امكان پرداخت ماليات، بر اساس درآمد سالانه شركت

 • هزينه پايين براي نگهداري از شركت در تركيه

 • اخذ كارت بازرگاني از دولت تركيه

 • امكان افتتاح حساب در تركيه و...

مزاياي ثبت شركت در تركيه

و خب در برابر تمامي اين مزاياي ذكر شده، معايبي نيز وجود خواهد داشت. از نظر ما، در رابطه با معايب ثبت شركت در تركيه نيز بايد اين موارد را به خاطر داشته باشيد:

 • ضرورت آگاهي كافي از بازار و اقتصاد تركيه براي حفظ جايگاه شركت

 • لزوم حضور فعال در بازار تركيه و ايجاد ارتباط با ساير شركت‌ها

 • احتمال تغيير در قوانين به صورت ناگهاني و بدون اطلاع قبلي

 • روندهاي اداري طولاني و بروكراسي

 • وجود مسائل نظارتي سختگيرانه و...

 معايب ثبت شركت در تركيه

ثبت شركت در تركيه به چه شكل است؟

ثبت شركت در تركيه، يك تفاوت بزرگ و اساسي با ايران دارد. در تركيه، شما براي راه‌اندازي هر نوع كسب و كار، بايد روند رسمي و اداري ثبت شركت را پشت سر بگذاريد. به طور مثال، چه بخواهيد يك شركت رسمي تاسيس كنيد و چه يك سالن زيبايي، چه يك سوپرماركت و چه رستوران، در هر صورت نياز داريد كه آن كسب و كار را از طريق مراجع دولتي، به عنوان يك شركت، به ثبت برسانيد.

در بخش‌هاي بعدي، از انواع شركت در تركيه نيز بيشتر برايتان خواهيم گفت.

انواع شركت در تركيه

چنان كه در بخش قبلي به آن اشاره كرديم، ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان و چه براي تركيه‌اي‌ها، انواع مختلفي دارد. بسته به نوع شركتي كه قصد ثبت كردن آن را داريد، بايد به سراغ يكي از انواع شركت‌ها در كشور تركيه برويد.

انواع شركت در تركيه را مي‌توان به 3 دسته تقسيم‌بندي نمود:

شركت شخصي

ساده‌ترين نوع ثبت شركت در تركيه است. اين نوع ثبت شركت، براي كسب و كارهاي خرد است. به طور مثال، اگر قصد تاسيس سوپرماركت، سالن زيبايي، مزون خياطي و كسب و كارهاي اين چنيني را در تركيه داريد، بايد آن‌ها را به عنوان يك شركت شخصي ثبت نماييد.

شركت با مسئوليت محدود

اين نوع از ثبت شركت در تركيه، يك پله از نوع قبلي بالاتر بوده به بنا بر آمار، رايج‌ترين شيوه ثبت شركت در اين كشور، به حساب مي‌آيد. اين نوع ثبت شركت در تركيه، به وجود حداقل يك شريك يا سرمايه‌گذار نياز دارد. قوانين مربوط به اين نوع شركت بسيار سفت و سخت است و براي ثبتشان، به تنظيم اساسنامه نياز است.

شركت سهامي

و آخرين نوع از ثبت شركت در تركيه، شركت سهامي است و خب مي‌توان كه نسبت به باقي انواع شركت در اين كشور، بالاتر است. براي ثبت اين نوع شركت، شما حتما بايد يك سهامدار ترك داشته باشيد. گفتني است كه هزينه ثبت اين نوع شركت نيز، از باقي شركت‌ها بيشتر است.

سرمايه و هزينه ثبت شركت در تركيه

علاوه بر اطلاعاتي كه تا به اينجاي كار به شما ارائه داديم، بدون شك كنجكاو آن هستيد كه بدانيد ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان، چقدر هزينه بردار خواهد بود. همانطور كه در مقدمه و بخش‌هاي پيشين به آن اشاره كرديم، ثبت شركت در اين كشور، يكي از راه‌هاي گران قيمت براي اخذ اقامت تركيه به حساب مي‌آيد. از همين روي، نياز به سرمايۀ بالا دارد كه خب شايد تامينش، براي هر كسي ممكن نباشد.

هزينه ثبت شركت در تركيه براي انواع سه گانه شركت، به شرح زير است:

 • شركت شخصي: حدود 3000 لير تركيه براي هزينه‌هاي ثبتي و اداري

 • شركت با مسئوليت محدود: حدود 10 هزار لير تركيه، به عنوان سرمايه اوليه

 • شركت سهامي: حدود 20 هزار لير تركيه، به عنوان سرمايه اوليه

علاوه بر اين هزينه‌ها، بايد هزينه‌هاي جانبي ثبت شركت در تركيه را نيز در نظر داشته باشيد. به طور مثال، شما براي شركت خود بايد يك ملك تجاري را اجاره كنيد كه هزينه اجاره نيز به هزينه‌هاي بالا افزوده خواهد شد. يا مثلا طبق قوانين، بايد يك حسابدار رسمي نيز استخدام كنيد كه خود هزينه‌اي جداگانه در بر خواهد داشت. و در آخر، ماليات بر درآمد شركت ثبت شده را نيز بايد محاسبه نماييد.

روند ثبت شركت در تركيه

همانطور كه پيشتر هم به اين موضوع اشاره كرديم، روند ثبت شركت در تركيه، مي‌تواند بسيار پيچيده و گاها بسيار طولاني باشد. براي اينكه اين روند را آغاز كنيد، قبل از هر چيز بايد به اداره ماليات كشور تركيه مراجعه كرده به عنوان موسس شركت، كد مالياتي دريافت نماييد. بعد از آن با مدارك لازم، بايد به اداره ثبت شركت اين كشور مراجعه نماييد.

براي اينكه با مراحل ثبت شركت در تركيه بيشتر آشنا شويد، دنبال كردن موارد زير مي‌تواند برايتان مفيد باشد:

 • تعيين محل شركت

 • ترجمه مدارك شركا براي ثبت

 • تنظيم اساسنامه شركت

 • مراجعه به اداره ثبت شركت

 • تكميل فرم‌هاي مربوط به ثبت

 • اخذ تاييده اساسنامه شركت

 • افتتاح حساب در تركيه و واريز سرمايه اوليه

 • مراجعه به اداره دارايي و ثبت فرم

 • مراجعه بازرسان اداره دارايي براي تاييد

 • اخذ شماره مالياتي شركت

 • معرفي فردي به عنوان مشاور مالياتي

 • استخدام حسابدار رسمي ترك

مدارك لازم براي ثبت شركت تركيه

براي ثبت شركت در تركيه، درست مثل هر روند اداري و رسمي و ديگر، به مدارك خاصي نياز است. به خصوص اگر به عنوان يك خارجي بخواهيد در اين كشور سرمايه‌گذاري كنيد، اهميت ارائه اين مدارك، بيشتر نيز مي‌شود.

از جمله مدارك ثبت شركت در تركيه كه لازم هستند، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • اصل پاسپورت مدير و موسس شركت با حداقل 6 ماه اعتبار

 • اصل پاسپورت و مدارك شناسايي شركا

 • دو قطعه عكس 3 در 4

 • ثبت آدرس پستي و شماره تماس شركت

 • تعيين زمينه فعاليت شركت به صورت رسمي

 • پيشنهاد چند نام متناسب با حيطه فعاليت شركت

 • تعيين مدير شركت در اساسنامه شركت

 • تعيين ميزان سهام هر يك از شركا

سخن نهايي

اكنون شما تا حدود زيادي از مراحل و جزييات ثبت شركت در تركيه آگاه هستيد. اما بايد بدانيد كه اين تمام ماجرا نيست. ثبت كردن يك شركت در تركيه، معمولا راهي طولاني‌تر و پرپيچ و خم‌تري از اين حرف‌ها دارد. به طوري كه قدم گذاشتن در اين راه، به هر كسي توصيه نمي‌شود و اصلا شايد بدون كمك گرفتن از افراد متخصص، اصلا ممكن نباشد.

براي ثبت شركت در تركيه، نمي‌توان به تنهايي وارد عمل شد؛ زيرا ممكن در است كوچكترين اشتباه، سرمايه‌ كلاني به هدر رود و موسس شركت، ضرر بزرگي را متحول شود. براي همين است كه ما پيشنهاد مي‌كنيم براي ورود به اين مسير و اخذ اقامت تركيه با ثبت شركت، بهتر است از دانش افراد متخصص كمك بگيريد.

استانبول همراه، با تجربه‌اي طولاني در زمينه ثبت شركت در تركيه براي ايرانيان، مي‌تواند بهترين راهنماي شما باشد. اين شركت، از صفر تا صد در كنار شما خواهد بود و تمامي مراحل قانوني را بهترين شكل تا اخذ اقامت تركيه، براي شما انجام خواهد داد. همين امروز با مشاوران استانبول همراه تماس بگيريد و نقطه عطف زندگي خود را رقم بزنيد.

منبع1

منبع2


[ شنبه 4 تير 1401 ] [ 15:40 ] [ حسین ]
[ ]

افزایش فروش سایت با طراحی سایت حرفه ای فروشگاهی !

سلام من محمد نصیری کارشناس سئو و کارشناس ارشد کارآفرینی هستم. اگر واقعا امکانش بود که هرکاربری با یک کلیک میتونست خریدش رو انجام بده الان فروش سایت فروشگاهی من 10 برابر میشد و این مسئله هم امکان پذیر نیست چرا که خیلی از بازدیدکنندگان سایت ها برای تفریح، قیمت گرفتن، بررسی اینا کلیک می کنند؛ اما می تونیم کاری رو انجام بدیم که فروشمون رو هم بیشتر کنه و هم اعتماد سازی انجام بشه!

خب خیلی شما دوستان که دارید این مطلب رو میخونید؛ سایت های بزرگ اینترنتی مثل webinseo.com و digikala.com و Moz.com و soft98.com و... رو میشناسید و می بینید که این سایت ها هر چند وقت یکبار برای بهینه سازی نرخ تبدیلشون تغییراتی رو روی سایتهاشون انجام میدن.

همونطور که میدونید خرید از سایت های اینترنتی کاملا احساسی و لحظه ایه. یعنی اگر خریدار مردد بشه دیگه خرید رو تکمیل نمیکنه! پس کوچکترین مشکل میتونه روند خرید رو ناتمام بزاره و فروش سایتمون کاهش پیدا کنه.

خب حالا بیایید بریم سراغ چند راهکاری که در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی با وردپرس در وبین سئو انجام میدیم رو باهم مرور کنیم تا فروش سایتتون رو بتونید بیشتر کنید.

چند مرحله‌ای کردن خرید یا خلاصه کردن مراحل خرید

باتوجه به اینکه حوصله کاربرهای اینترنتی به شدت کم شده لازم که مراحل خرید رو تا جایی که امکان داره کوتاه کنید یا چند مرحله ای کنید که البته من خودم دیگه چند مرحله ای کردن خرید رو توصیه نمیکنم. کوتاه کردن مرحله خرید خیلی بیشتر بهتون کمک میکنه. مثلا اگر نیازی به ایمیل ندارید اصلا ایمیل رو از مشتری نگیرید و به شماره تلفن اکتفا کنید. اگر محصولتون انلاین فقط ایمیل  و شماره موبایل و نام خانوادگی کافیه. هر اطلاعات اضافی شاید باعث بشه مشتری از خریدش منصرف بشه و بگه بعدا خرید میکنم و همین به ضرر کسب و کار شماست. 

https://modiresabz.com/wp-content/uploads/2018/10/1.jpg

انگیزه بدید هرچند کوچیک باشه!

حتما اتفاقاتی رو تو زندگی تجربه کردید که ترس دارید و باید با اون روبرو بشید و برای روبرو شدن با اتفاقات به ظاهر ترسناک نیاز به مشوق و روحیه دارید. چرا که این روحیه دادن و تشویق باعث جسارت و شجاعت شما میشه. در فرآیند خرید همین اتفاق میفته و گاهی برای نزدیک شدن به فروش باید خریدار رو تشویق کنیم.

حالا داخل سایت چجوری میتونیم خریدار رو تشویق کنیم؟

در فرآین خرید اینترنتی می توانیم از جملات انگیزشی استفاده کنیم یعنی میکرو کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی به صورت زیرپوستی 

[ جمعه 27 خرداد 1401 ] [ 18:54 ] [ حسین ]
[ ]

راهنمای خرید پمپ باد (کمپرسور هوا)

پیش از خرید هر محصولی لازم است اطلاعات کافی را در رابطه با آن محصول کسب کنیم و خرید کمپرسور هوا یا پمپ باد از این قاعده مستثنی نیست. کمپرسور باد از آن دسته ابزار بسیار کاربردی است که در اماکن مختلفی از جمله تعمیرگاه‌های خودرو و نجاری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حتی نقاش‌ها هم گاهی برای خلق آثار خود از این ابزار بهره می‌گیرند. جالب است بدانید که این وسیله بسیار کاربردی حتی توسط پزشک‌ ها و دندانپزشک ‌ها ( کمپرسور دندانپزشکی ) هم استفاده می‌شود. چنان چه شما هم قصد دارید یک کمپرسور هوا را برای رسیدگی به کارهای خود تهیه کنید، بهتر است پیش از هر اقدامی با ملاک‌های خرید بهترین کمپرسور پمپباد و برندهای مناسب آشنا شوید.

این مقاله به عنوان یک راهنمای خرید کمپرسور هوا ( پمپ باد) نوشته شده است و مطالعه آن می‌تواند شما را برای رسیدن به این هدف کمک کند. اما پیش از کسب هر اطلاعاتی درباره خرید پمپ باد بهتر است با مفهوم کمپرسور پمپ باد آشنا شویم.

 

کمپرسور هوا ( پمپ باد) چیست؟

کمپرسور هوا یا پمپ باد ابزاری برای استفاده از هوا یا گازهای فشرده است. این دستگاه با قدرت مکش بالای خود، هوا را می‌بلعد و سپس هوای جمع و متراکم شده را با شدت زیادی به بیرون می‌فرستد. خروج این هوا با فشار و سرعت بالا، انرژی جنبشی لازم برای انجام کار در صنایع را فراهم می‌کند. دستگاه‌های کمپرسور باد کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارند. برای مثال این ابزار برای پر کردن لاستیک، رنگ آمیزی اتومبیل، تامین انرژی در دستگاه‌های مختلف و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

آشنایی با مدل‌ های مختلف کمپرسور هوا

انواع کمپرسورها بر اساس مکانیزم عملکرد نوع استفاده، حجم هوای تولیدی و… در چند دسته مختلف طبقه بندی می‌شوند. در ادامه به بررسی هر یک از انواع کمپرس هوا و مزایا و معایب آن‌ها پرداخته‌ایم. مطالعه این کمپرس‌ها به شما کمک می‌کند تا با اطلاعات بیشتری نسبت به خرید کمپرسور باد اقدام کنید. یکی از بهترین انواع کمپرسور های هوا، کمپرسور هیوندای هست.

 

 1. کمپرس باد پیستونی

کمپرس هوا پیستونی به دو دسته بدون روغن و روغنی تقسیم بندی می‌شود. اگر به دنبال خرید یک کمپرسور باد خانگی یا پمپ باد خانگی هستید، کمپرسورهای باد روغنی گزینه مناسبی برای شما خواهند بود. نه تنها قیمت پمپ باد کوچک نسبت به سایر پمپ‌های باد کم حجم کمتر است، بلکه این نوع پمپ باد هزینه نگهداری کمتری دارد؛ در نتیجه خرید آن بسیار مقرون به صرفه است.

استفاده از کمپرسور باد کوچک بسیار آسان بوده و راحت‌تر از دیگر دستگاه‌های کمپرسور باد جابه‌جا می‌شوند. با وجود این که پمپ باد کوچک قیمت کمتری دارد؛ اما بهتر است بدانید قادر به تولید فشارهای بالا در کاربردهای صنعتی را ندارد؛ در نتیجه بهتر است با توجه به نیاز خود برای خرید اقدام کنید. همچنین این نوع دستگاه پمپ باد سر و صدای زیادی تولید می‌کند.

یکی از انواع کمپرسورهای باد بدون روغن به عنوان پمپ باد سایلنت یا کمپرسور باد سایلنت شناخته می‌شوند؛ در نتیجه اگر به دنبال یک پمپ باد بی صدا یا کم صدا هستید، این نوع از کمپرسورها انتخاب مناسبی خواهند بود. کمپرسورهای باد بدون روغن دیگر نیازی به تعویض روغن نخواهند داشت.

این پمپ باد دو سیلندر امکان جمع آوری هوای بیشتر و در نتیجه شدت هوای خروجی بالاتری خواهد داشت. این نوع کمپرسور کاربرد زیادی در دندانپزشکی دارد. البته نباید نسبت به معایب پمپ باد بی صدا بی‌تفاوت بود. برای مثال قیمت پمپ باد سایلنت نسبت به پمپ باد روغنی بالاتر است.

 

 1. کمپرسور باد خانگی

این نوع کمپرس هوا بسیار کوچک بوده و حمل‌ونقل آسانی دارد. این نوع کمپرس از حجم 3 تا 50 لیتری را شامل می‌شود. این محصول بسته به حجم خود برای مصارف مختلفی از جمله باد کردن اسباب بازی‌های کودکان، باد کردن لاستیک خودرو، نصب کابینت، نصب دیوارپوش، نقاشی‌های ساختمانی و… کاربرد دارند. به بیان دیگر، یک پمپ باد 20 لیتری هیچ گاه کارایی مشابه با پمپ باد 50 لیتری یا یک پمپ باد 10 لیتری و حتی پمپ باد 25 لیتری را نخواهد داشت.

 

 1. کمپرسور باد فندکی

این نوع کمپرسور یک کمپرسور هوای با تنوع بالا است که بیشتر در خودروها کاربرد دارد. منظور از تنوع بالا این است که کمپرسور فندکی یا کمپرسور باد فندکی در دسته‌های مختلف مخزن دار، بدون مخزن و با قدرت و هوا دهی متفاوت موجود است.

قیمت پمپ باد فندکی بسته به ویژگی‌های آن متفاوت است. برای مثال پمپ باد فندکی قوی از انواع کم قدرت آن ارزان‌تر خواهد بود. صرف نظر از قیمت، بهترین پمپ باد فندکی برای شما نوعی است که با نیازهای شما هم خوانی بیشتری دارد. برای خرید پمپ باد فندکی می‌توانید به نمایندگی فروش کمپرسور باد فندکی مراجعه کنید و در رابطه با انتخاب بهترین کمپرسور باد فندکی مطابق با کاربرد مورد نظرتان مشاوره بگیرید.

 

 1. کمپرسور باد تسمه‌ای

کمپرسور باد تسمه‌ای، کارایی و استفاده‌ای کاملا شبیه به کمپرسورهای روغنی خانگی دارد. البته این نوع کمپرسور سر و صدای بسیار کمتری دارد و به لحاظ هزینه نگهداری بسیار مقرون به‌صرفه است. انواع کمپرسورهای باد تسمه‌ای در دو دسته کمپرسورهای باد تسمه‌ای ایستاده و کمپرسورهای باد تسمه‌ای خوابیده تقسیم بندی می‌شوند.

این نوع کمپرسورها به سبب قدرت موتور بالا و صرفه اقتصادی، مخازنی بزرگ دارند و حداقل حجم مخزن یک کمپرسور باد تسمه‌ای 50 لیتر است.

تسمه‌های به کار رفته در سیستم انتقال نیروی این کمپرسور به لرزش کمتر دستگاه و در نتیجه تولید سر و صدای کمتر کمک می‌کنند؛ با این حال هنوز هم نمی‌توان از میزان سر و صدای تولیدی این دستگاه چشم پوشی کرد. از آن جایی که تعویض تسمه‌ها هزینه بر نیست؛ در نتیجه نگهداری و تعمیر این نوع کمپرسور به صرف هزینه کمی نیاز دارد.

احتمال آسیب به سیلندرها در صورت وارد شدن آسیب به موتورهای این نوع کمپرسور باد بسیار کم است. از جمله معایب استفاده از کمپرسورهای باد تسمه‌ای می‌توان به نیاز دوره‌ای به تعویض روغن و میزان اتلاف انرژی بالا نسبت به سایر انواع کمپرسورهای هوا اشاره کرد.

 

 

 

منبع:

https://motorbargh.shop/

 

[ سه شنبه 17 خرداد 1401 ] [ 15:12 ] [ حسین ]
[ ]

بهترین سالن زیبایی غرب تهران

 بهترین سالن زیبایی غرب تهران

بسیاری از ما حداقل یکبار به بهترین سالن زیبایی مراجعه کرده ایم. اما آیا از خدمات آنها راضی بوده ایم؟ یا در پیدا کردن بهترین سالن زیبایی اشتباه کرده بودیم؟ از آنجایی که عملکرد سالن زیبایی تاثیر مستقیم بر زیبایی ظاهر ما دارد، پس باید به بهترین سالن مراجعه کنیم. به همین دلیل در این مقاله به معرفی ویژگی های بهترین سالن زیبایی غرب تهران می پردازیم.

آرایشگاه ها خدمات زیاد و متنوعی ارائه می دهند. بسیاری از ما ممکن است برای برخی از خدمات مثل اصلاح صورت و ابرو به آرایشگاه مراجعه نکنیم، ولی قطعا برای کار هایی مثل کوتاهی مو و رنگ مو به سالن زیبایی مراجعه می کنیم. اگر سالن زیبایی کادر حرفه ای نداشته باشد و مو ما خراب شود، باید تا رشد مجدد آن صبر کنیم. از این رو بهتر است به بهترین آرایشگاه برای خدمات مراجعه کنیم.

بهترین سالن زیبایی غرب تهران چه مشخصه هایی دارد؟

هر سالن زیبایی ویژگی هایی دارد که از روی آنها میتوان بهترین سالن را شناخت. برای اینکه کار شما را در یافتن بهترین سالن زیبایی راحت کنیم، در اینجا به معرفی مشخصه های بهترین آرایشگاه پرداخته ایم.

داشتن کادر حرفه ای و مجرب

پرسنل یک آرایشگاه باید به طور حرفه ای آموزش دیده باشند. همچنین از تجربه کافی در ارائه خدمات  برخوردار باشند. همچنین این پرسنل باید به کار خود مسلط باشند. کادری که در سالن زیبایی مشغول هستند، باید مدرک آرایشگری را دارا باشند. افرادی که در آرایشگاه ها کار می کنند، حتما باید با فیزیولوژی پوست و مو آشنایی کامل داشته باشند.

 

داشتن محیط پاکیزه و تمیز

سالن های زیبایی محیط های پر رفت و آمدی هستند. این پر تردد بودن باعث می شود که آلودگی های زیادی در این محیط وجود داشته باشد. پس بهترین سالن زیبایی تهران باید به صورت مرتب استریل شود. این مورد در این روز ها به دلیل پاندمی کرونا اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

برخورد کادر آرایشگاه

هر چه برخورد پرسنل سالن زیبایی دوستانه تر باشد، شما احساس راحتی بیشتری در آنجا دارید. به همین دلیل است که افرادی که از روابط اجتماعی بالاتری برخوردار هستند باید به سمت شغل آرایشگری بیایند.

به روز بودن

خدمات آرایشگری هر روز آپدیت می شود. در نتیجه یک آرایشگر خوب و حرفه ای باید با متد های روز دنیا آشنا باشد و دائما در حال آموزش دیدن باشد.

هزینه های معقول

یک سالن زیبایی خوب علاوه بر اینکه باید کیفیت خدمات آن بالا باشد، باید قیمت مناسبی نیز داشته باشد. تا مردم از عهده پرداخت هزینه های خدمات بر بیایند.

خدمات بهترین سالن زیبایی غرب تهران شامل چه مواردی است؟

هر آرایشگاه و سالن زیبایی خدمات مخصوص خود را ارائه می دهد. مثلا ممکن است یک سالن خدمات کراتینه مو را داشته باشد ولی یک سالن آن را نداشته باشد. در ادامه به اصلی ترین خدمات آرایشگاه ها اشاره می کنیم.

– خدمات مو( کراتینه مو، اکستنشن مو، رنگ مو و …)

– آرایش و میکاپ صورت

– خدمات ناخن( کاشت ناخن، مانیکور ناخن و …)

– اصلاح ابرو و صورت

– خدمات ابرو( تتو، رنگ ابرو و …)

 

– پاکسازی پوست

چگونه بهترین سالن زیبایی غرب تهران را تشخیص دهیم؟

بهترین سالن زیبایی غرب تهران باید تمامی ویژگی هایی که قبلا گفته شد را دارا باشد. باید اصلی ترین خدمات آرایشگری را ارائه دهد. یکی از راه هایی که می توانید به وسیله آن بهترین آرایشگاه را پیدا کنید، توجه به نظرات مراجعان قبلی آنجا است. اگر دیگران از کار یک سالن زیبایی راضی باشند، به احتمال زیاد شما نیز از عملکرد آنها راضی خواهید بود.

فضا و امکانات بهترین سالن زیبایی غرب تهران چطور است؟

فضای یک آرایشگاه باید بسیار آرام بخش باشد. سالن های زیبایی باید به بهترین امکانات مجهز باشند. وسایلی که در سالن های زیبایی استفاده می شود باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا مانع آسیب به پوست و مو مشتری شود.

جمع بندی

با مطالعه این مقاله شما با نحوه پیدا کردن بهترین سالن زیبایی غرب تهران آشنا شدید. یکی از مجهز ترین و بهترین آرایشگاه ها که در غرب تهران واقع است، سالن زیبایی نیکی ماندگار است. سالن زیبایی نیکی ماندگار با داشتن پرسنلی مجرب با کیفیت ترین خدمات را به مشتری ارائه می دهد. برای اطلاع بیشتر از خدمات آکادمی نیکی ماندگار می توانید به بخش خدمات سایت نیکی ماندگار مراجعه کنید.


[ جمعه 13 خرداد 1401 ] [ 15:18 ] [ حسین ]
[ ]

آرایش بیش از حد بانوان؛ بررسی علل و پیامدها

با یک نگاه کوتاه به آمار تولید لوازم آرایش در ایران و دنیا، می‌توان به خوبی مشاهده که این آمار، سال به سال افزایش می‌یابد. افزایش پیدا کردن سرانه تولید لوازم آرایش، تنها یک دلیل دارد: «افزایش تقاضا»

زمانی که آرایش کردن در جامعه رواج پیدا کند و زنان، تمایل بیشتری نسبت به استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی نشان دهند، بدون شک تولیدکنندگان نیز این فرصت را غنیمت شمرده، لوازم آرایشی بیشتری را تولید کرده، و به میزان بیشتری روانه بازار می‌کنند. به دنبال آن، فروشندگان نیز بیشتر شده و حتی فروشگاه های آنلاین لوازم آرایشی و بهداشتی بیشتری به چشم می‌خورند. حال در این میان، یک مسئله مطرح می‌شود.

چرا تمایل به استفاده از لوازم آرایشی زیاد است؟ چرا بانوان سال به سال میل بیشتری به استفاده از لوازم آرایشی نشان می‌دهند؟ علت آرایش بیش از حد بانوان چیست؟ تمام این عبارات، بیانگر یک مفهوم است: آرایش کردن در جامعه، شکلی افراطی به خود گرفته است.

در این گفتار کوتاه، ما قصد داریم تا علت آرایش بیش از حد بانوان را بررسی کنیم و ببینیم به چه دلایلی، میل به استفاده از لوازم آرایشی، بیشتر شده است. به علاوه، از پیامدها و عواقب اجتماعی این موضوع نیز سخن خواهیم گفت. با ما همراه باشید...

 

منظور از آرایش بیش از حد چیست؟

برای آرایش بیش از حد یا افراطی، تعریف دقیقی نمی‌توان ارائه داد. اینکه چه نوعی آرایشی غلیظ تلقی می‌شود، موضوعی است که در ذهن هر کس، معنا و مفهوم متفاوتی دارد. اما خب در این مورد، می‌توان یک معنا و مفهوم نسبی، که اکثریت جامعه آن را به عنوان عرف قبول داشته باشند، ارائه داد:

آرایشی که در آن از رنگ‌های تند و زننده، سایه‌هایی با رنگ‌های جیغ و رژ لب‌هایی با رنگ‌های بسیار درخشان استفاده شده باشد، معمولا از نظر مردم آرایش غلیظ و افراطی است. اینکه چه آرایشی غلیظ شناخته می‌شود را بر عهده خودتان می‌گذاریم.

به علاوه، آرایش افراطی را به گونه‌ای دیگر نیز می‌توان معنا نمود. اینکه فرد برای کوچکترین موقعیتی، از ده‌ها نوع لوازم آرایش استفاده کند، هر روز آرایش کند و عمل آرایش را بیش از حد اندازه انجام دهد نیز، می‌تواند در دایره آرایش افراطی گنجانده شود.

 

علت آرایش بیش از حد بانوان

حال که تا حدودی می‌دانیم منظور از آرایش افراطی و غلیظ چیست، اکنون بهترین زمان برای آن است تا دلایل و علل این موضوع را بررسی کنیم. هرچند که نمی‌توان به این موضوع، عناوینی چون «مشکل» یا «عارضه» را نسبت داد، اما خب به هر حال، از نظر متخصصان روانشناسی، مفهوم آرایش غلیظ و افراطی، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

از جمله علل آرایش بیش از حد زنان، می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • رفع کمبودهای روانی و عاطفی

اکثر دلایلی که باعث می‌شوند زنان به آرایش افراطی و یا غلیظ روی بیاورند، درونی هستند. اولین علتی که می‌توان برای آرایش افراطی بانوان مطرح کرد، رفع کمبودهای روانی و پر کردن خلاء‌های عاطفی است. طبق آمار، گزارش شده زنانی که در زندگی مشترک خود احساس رضایت ندارند، به اندازه کافی محبت و صمیمیت را چه در خانه پدری و در زمان کودکی و چه در خانه همسر خود تجربه نکرده‌اند، تمایل بیشتری به آرایش افراطی از خود نشان داده‌اند.

 

 • رقابت و چشم و هم‌چشمی

آمارهای تخصصی نشان می‌دهند که تمایل به زیبایی در میان بانوان بیشتر است. آنقدر بیشتر که اکثر مواقع ممکن است این تمایل، به رقابت بین بانوان منجر شود. اینکه چه کسی از همه زیباتر است، برای عده‌ای از بانوان موضوعی بسیار مهم است؛ همین باعث می‌شود تا این دسته، برای ربودن عنوان زیباترین زن، به آرایش افراطی و غلیظ روی بیاروند. به عبارت دیگر، رقابت یا به اصطلاح عام، همان چشم و هم چشمی نیز می‌تواند علت آرایش بیش از حد زنان باشد.

 

 • عدم اعتماد به نفس و خود زشت‌انگاری

خود زشت‌انگاری یا به عبارت دیگر، همان بادی شیمینگ، در تمام افراد وجود دارد؛ مرد و زن هم نمی‌شناسد و در سنین جوانی، بسیار بیشتر به چشم می‌خورد. این حس خود کم‌بینی و زشت‌انگاری، معمولا از عدم اعتماد به نفس و عزت نفس کافی سرچشمه می‌گیرد و در نهایت، فرد برای اینکه این خلاء را جبران کند، به استفاده افراطی از لوازم آرایش، روی می‌آورد.

 

 • میل به جلب توجه

میل به جلب توجه، در تمامی انسان‌ها وجود دارد و شاید در عده‌ای از زنان، بیشتر باشد. جلب توجه کردن را شاید بتوان یک رفتار نابه‌هنجار در نظر گرفت که علت آن، ناشی از همان کمبودهای درونی است که پیشتر درباره‌اش گفتیم. این میل، به خصوص در دوران نوجوانی و بلوغ، شدت بیشتری پیدا می‌کند و با عوامل دیگر، ارتباط دارد.

 

 • مدگرایی و الگوپذیری نادرست

این یک مورد را در این اواخر، شاید بتوان از تمامی موارد دیگر، زیان‌بارتر و پرتاثیرتر دانست. توجه زیاد به مد و الگوپذیری از الگوهای نادرست، که از قضا این روزها به لطف فضای مجازی اصلا هم کم نیستند، می‌تواند یکی از مهم‌تریم دلایل گرایش بانوان به آرایش بیش از حد باشد بیوتی بلاگرها، و افراد فعال در این زمینه را به وفور می‌توان در اینستاگرام پیدا کرد و از تاثیر آن‌ها در آرایش افراطی بانوان، نمی‌توان غافل شد. البته ازدیاد فروشندگان و فروشگاه های آنلاین لوازم آرایشی و بهداشتی را نیز نمی‌توان در این مقوله، نادیده گرفت.

 

پیامدها و عواقب آرایش بیش از حد بانوان

آرایش بیش از حد بانوان، بدون شک خالی از عواقب و پیامدهای منفی نیست. عواقب، پیامدها و زیان‌های آرایش بیش از حد زنان را هم می‌توان از بعد شخصی، هم از بعد اجتماعی و هم حتی از بعد فیزیکی بررسی نمود.

 • سلامت جسمی

بگذارید این موضوع را ابتدا از منظر سلامت فیزیکی بررسی کنیم. بررسی‌های پزشکی نشان می‌دهند کسانی که بیش از اندازه آرایش می‌کنند، معمولا بیشتر از باقی افراد جامعه، دچار پیری زودرس می‌شود. از بین رفتن سلامت و زیبایی پوست، شاید اولین پیامد آرایش بیش از حد بانوان باشد.

 

 • بعد اجتماعی

بعد از آن، نوبت به بعد اجتماعی می‌رسد. کسانی که بیش از اندازه آرایش می‌کنند، یا آرایش آنان بیش از اندازه غلیظ و ناهنجار است، معمولا در جامعه انگشت‌نما هستند و بسیار مورد قضاوت قرار می‌گیرند. به علاوه، حتی گاها پیش می‌آید که این دسته از افراد، از جایگاه برابری با سایر افراد، برخوردار نیستند.

 

 • بعد شخصی و درونی

و سوم، بعد شخصی است. همانطور که پیشتر هم به آن اشاره کردیم، علت اصلی آرایش بیش از حد زنان، وجود مشکلات، خلاءها و عقده‌های دورنی است. آرایش کردن اما نه تنها راه حلی برای حل این مسائل نیست، بلکه می‌تواند موجب شدت یافتن آن‌ها نیز بشود. آرایش افراطی یک عادت مخرب است و می‌تواند در سایر ابعاد زندگی نیز تاثیر منفی داشته باشد.

 

منبع : علت آرایش بش از حد خانمها

 

 

 

[ سه شنبه 10 خرداد 1401 ] [ 18:43 ] [ حسین ]
[ ]
صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 11 صفحه بعد